Reference od klientky Adélky: Připravte i vy své děti na úspěšný školní rok + zdravý talíř a výživová pyramida podle Hanky Lang

V tomto článku bych se s vámi ráda podělila o radost z následného dopisu od mé mladé klientky Adélky. Jsem moc ráda, že mi dovolila její příběh zveřejnit. I pro mě samotnou je překvapující, jak strašně moc naše strava ovlivňuje naše celkové zdraví.

Reference – příběh Adélky

Dobrý den,

Ještě vám chci poděkovat za moje vyléčení. Nemůžu uvěřit tomu, že za necelý rok se to dalo dohromady. Celkově se mi proměnil život jak po fyzické, tak psychické stránce. Když se podívám do zrcadla, vidím čistou pleť a tělo plné energie. Uvědomuji si, že nezáleží ani tak na váze, jak na tom, co za jídlo sním. Pokaždé, když jsem u vás viděla pokroky v buňkách, tak jsem se snažila ještě víc, aby z nich byly krásné kuličky. A je to tu. Nemám slov, zachránila jste mě. A budete v mém srdíčku napořád. 

Troufnu si říct, že prasárničky už v mém životě nehrají hlavní roli. Lednička je plná zeleného a spižírna plná semínek a zdravých olejů. Pokud si něco dám, bude to opravdu výjimečně, třeba když nebude jiná možnost. 

Mamka děkuje také. Snaží se papat, co nejlépe dokáže a každý den se mi teď chlubí, že vypila kolem 2 litrů vody. Věřím, že i ona bude brzy v pořádku. 

Jinak obě cvičíme, mamka hlavně cardia a skákací cviky a já zvedám těžký váhy 😀

Krásný zbytek dne,
Adel Horvátová

Inspirace pro úspěšný školní rok

Proč jsem vybrala začátek září na toto téma? Začíná školní rok, a i Adél tehdy přišla začátkem školního roku. V jeho druhé půli úspěšně odmaturovala s vyznamenáním, a to bez známky vyčerpání a narušení fyzické pohody.

Je dokázané, že strava ovlivňuje schopnost koncentrace, chápání a učení se. Nejen strava, ale i pohyb, který je nedílnou součástí zdravého životního stylu, může ovlivnit známky dětí ve škole a kvalitu práce u nás dospělých v zaměstnání.

Nesčetné studie dokazují, že stravou se dá ovlivnit IQ až o několik stupňů. Studie vždy porovnávají dvě skupiny dětí. První skupina jí dostatek ovoce, zeleniny a domácí vařenou stravu, druhá naopak rafinované produkty v podobě tyčinek, sušenek a nedomácí stravy (polotovary a junk food).

Jak by měla správná strava vypadat? Příklad mediteránské stravy.

zdravy-talir-podle-hany-lang-970x983

Zdravý talíř podle Hanky Lang

Momentálně  se za nejzdravější a anti-aging booster považuje středomořská neboli mediteránská strava.

Mediteránská strava nevyřazuje některé skupiny potravin, pouze omezuje jejich množství, a hlavně je velmi pestrá. Zahrnuje dostatečnou konzumaci ovoce a zeleniny, luštěnin, obilovin a oříšků, používání olivového oleje, častou konzumaci ryb, umírněnou spotřebu mléčných výrobků a omezení červeného masa a jednoduchých cukrů.

Je nutné omezit nebo konzumovat jen rozumné a malé množství alkoholu, smažených jídel, solených pochoutek, sladkostí, tučných mléčných výrobků a slazených nápojů.

Výživová pyramida

vyzivova-pyramida-podle-hany-lang-916x1024

Spodní část výživové pyramidy podle Hanky Lang zahrnuje jako základ celkovou hygienu:
duševní, emociální, společenskou, fyzickou, mentální i dentální

 

Nevíte si se stravou rady?

Objednejte si u mě osobní či online konzultaci. Více informací zde.