Hubnutí mohou bránit „nemocné“ buňky – zaměřte se na zdraví buněk

Ke 3 důvodům, kvůli kterým možná nemůžete zhubnout, patří: psychika, střevní mikrobiom a strava. Čtvrtým důvodem možná překvapivě může být zdraví vašich buněk.

6-duvodu-proc-se-ti-nedari-zhubnout34-461x326

„Nemocné“ buňky vám nedovolí zhubnout

Podvyživené buňky jsou slabé, nevýkonné a nakonec onemocní. Tím narážíme na další překážku v hubnutí. Možná za to mohou buňky, které již nemohou vykonávat správně svou funkci. Přitom vaše tělo bude fungovat jen tak, jak budou fungovat vaše buňky!

Veškeré tělesné funkce jsou vzájemně provázané a vše souvisí se vším. Máte-li ucpaný nebo děravý odpad, do těla se dostávají toxické látky, které se hromadí v prostoru mezi jednotlivými buňkami a nakonec i v buňkách samotných.

Buňky se v toxickém prostředí začnou pomalu dusit. Když jim vedle toho nedodáte ani potřebné nářadí k práci – makro a mikroživiny v přirozené kvalitě a kvantitě, buňky si nedokážou samy pomoci.

Výroba energie z tuků? Jen někdy

cherry-wood-3084387_1920-461x307

Když buňky nemohou správně fungovat, začnou svou práci šidit a produkce životní energie, kterou pro vaše tělo vytvářejí, začne pomalu klesat, až nakonec přejde na náhradní zdroj. Tento zdroj sice energii vyrobí, neumí však k výrobě využívat tuky. Můžete pak klidně jíst méně než dříve a přesto se budete cítit unavenější a přibírat na váze. Paradox, který vznikl v nás samotných.

Jak nastartovat zdraví buněk?

  • Strava, kterou přijímáte, je stravou hlavně pro vaše buňky.
  • Zamyslete se nad tím, kolik z toho, co každý den sníte, je věnované vašim buňkám a kolik vašim chuťovým pohárkům na jazyku.
  • Může být váš problém s nadváhou spojen se zdravím buněk?

Tento článek je pouhým úryvkem z ebooku Principy zdravého hubnutí. Zaujal vás jeho obsah? Zajímá vás problematika hubnutí a zdravého životního stylu?

 

Stáhněte si ZDARMA kompletní ebook ZDE.