Jarní detox – eliminujte jarní únavu a další potíže

Trpíte „jarní únavou„? Pak jste skvělými adepty na provedení očistného jarního detoxu, který se zrovna po velikonočním hodování skvěle hodí… Stejně jako na podzim, i na jaře není na škodu organismu trochu ulehčit a podpořit přirozené detoxikační mechanismy, které zná náš organismus dokonale, jen je potřeba pro něj nastavit vhodné podmínky.

podzimni-detox-970x806

Proč je nutné se (nejen) na jaře detoxikovat?

Protože 365 dnů v roce přijímáme různé toxiny ze vzduchu, který dýcháme, z vody, kterou pijeme a samozřejmě i ze stravy – tyto nebezpečné látky do nás pronikají z našeho okolí neustále. Očista organismu je tudíž naprosto nezbytnou součástí dnešního moderního života.

Pokud se často cítíte unaveni, jste podrážděni, nemáte dostatek elánu na práci a vše, co vás baví, trápí vás úzkost, špatná nálada, menstruační potíže, bolesti hlavy, trpíte poruchami spánku, máte alergie, vyrážky, zlobí vás paměť a schopnost se soustředit, trpíte nadváhou… Pak je ten správný čas na detoxikaci vašich buněk.

Potřebujete jarní detox? Zodpovězte si na tyto otázky a budete vědět, na čem jste.

S každou odpovědí „ano“ u následujících otázek máte o důvod navíc, proč se do „detoxu“ pustit.

 1. Žijete ve městě?
 2. Pracujete v kanceláři?
 3. Používáte pravidelně mobilní telefon?
 4. Používáte pravidelně počítač?
 5. Užíváte pravidelně léky?
 6. Pijete alkohol?
 7. Máte amalgámové plomby?
 8. Onemocníte v průběhu roku 2–3x rýmou, chřipkou nebo jinou chorobou?
 9. Pijete pravidelně kávu, sycené limonády, vodu z kohoutku, kravské mléko?
 10. Jíte pravidelně cukr, sladkosti, čokolády, jídla z mikrovlnky, konzervované potraviny, smažená jídla, maso, uzeniny, dorty?
 11. Necvičíte pravidelně?

Jak by měl detox probíhat zodpoví tato přehledná tabulka

postup-detoxikace_1

Základem je správně nastavená protizánětlivá strava (víte o svých potravinových intolerancích?) k podpoře funkce střev a správné absorpci živin až na buněčnou mitochondriální úroveň. Je správné k detoxu přistupovat v několika fázích, přičemž při startu / po skončení s detoxem doporučuji, abyste se zbavili všech nebo alespoň těch největších psychických zátěží a vyvarovali se stresujícímu prostředí. A dále zapracovat na odbourání některých „ano“, které jste odpověděli na otázky položené výše. Nemusíte se hned stěhovat z centra Prahy na venkov, ale můžete zapřemýšlet nad tím, zda by nebylo přínosnější trávit víkendy v přírodě na výletech nebo na chatě. V případě sedavého zaměstnání po pracovní době již například doporučuji nezapínat počítač a netrávit příliš času před televizí, tabletem či mobilním telefonem. Vhodné je omezit pravidelnou konzumaci alkoholu, kávy, sladkostí, všech polotovarů, omezit restaurace a místo toho si začít vařit vlastní zdravá jídla. Možností je bezpočet.

vlaknina-2-970x647

Chcete se do detoxu pustit hned, získat zpět svou energii a posílit svou imunitu? Připravila jsem pro vás přesný návod na  7denní Vyživující detox.

Pokud budete potřebovat s celkovým průběhem detoxu poradit, neváhejte mě kdykoliv kontaktovat a ráda Vám poskytnu celostní nutriční terapii na míru.

Vaše tělo restart potřebuje!

Můžete začít již dnes implementací výše zmíněných doporučení. Pokud chcete vyzkoušet přírodní doplňky stravy po zrychlení a prohloubení procesu detoxikace, doporučujeme si vybrat některý z produktů Mitolife v sekci Detoxikace a očista, které jsou navrženy přímo pro tyto účely.