Recepty na vyživující freshe a smoothie

Džusy (říkáme jím také freshe nebo šťávy) z čerstvého ovoce a zeleniny jsou velmi mocnými pomocníky při podpoře a udržení dobrého zdraví. Díky čerstvému džusu z odšťavňovače do sebe dostanete velké množství živin a zároveň nezatížíte trávicí trakt.Trávení ovocných a zeleninových šťáv je velmi snadné, protože obsahují jen stopové množství vlákniny, a váš organismus má díky tomu čas a sílu na regeneraci a očistu. K přípravě těchto šťáv budete potřebovat kvalitní odšťavňovač. V dnešní době si můžete vybrat z různých typů těchto přístrojů. Existují buď odstředivé odšťavňovače (zelenina a ovoce se mixuje obrovskou rychlostí a odstředivou silou se odděluje šťáva od pevné hmoty) nebo "lisovací", které ze zeleniny a ovoce získávají šťávu lisování pod velkým tlakem.

Smoothie jsou oproti tomu nápoje z rozmixované zeleniny nebo ovoce, v nichž si oprávněně nachází zalíbení čím dál více Čechů. Jsou zdravé, chutné, jednoduché na přípravu a člověk se po nich cítí lehký a svěží. Smoothie z mixéru se zásadně liší od džusu z odšťavňovače tím, že veškerá vláknina v nápoji zůstává, jen je rozmělněná na velmi malé kousky. K přípravě smoothie vám bude stačit jakýkoliv mixér. Čím však bude výkonnější, tím lépe si poradí s rozmixováním surovin na co nejmenší kousky. Pokud víte, že váš mixér není příliš dobrý, ovoce a zeleninu si před mixováním nakrájejte na velmi malé kousky.

 

Jak si připravit domácí džus či smoothie?

1. Zeleninu a ovoce nejdříve důkladně omyjte. Pokud máte možnost kupovat ovoce a zeleninu v BIO kvalitě či rovnou od lokálních pěstitelů, upřednostněte tyto suroviny. Minimalizujete tak kontakt s pesticidy.


2. Citrusy před odšťavňováním oloupejte (kůra je hořká a bývá napuštěna chemikáliemi), u zbylého ovoce a zeleniny slupku nechte.

3. Postupně vkládejte ovoce a zeleninu do odšťavňovače (střídejte měkčí a tvrdší kusy).

4. Na měkké kusy ovoce a zeleniny použijte raději mixér a vytvořte si smoothie (tvoří kaši, šťáva z nich nebude).

5. Džus nebo smoothie vypijte nebo schovejte do lednice (v chladnu vám v zavřené nádobě vydrží cca 12 hodin).

 

Recepty na vyživující džusy

TIP: recepty si můžete jednoduše uložit do Vaše počítače či mobilního telefonu. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na recept, a kliknout a Uložit obrázek. Poté si jej můžete vytisknout nebo uložit :-).

recepty pro vyživující džusy

džus pro rychlý start s jablky a mrkví

super detoxikační zelený džus

tropický mrkvovo jablečný džus

osvěžující jablečný džus s citronem

řepný džus pro posílení imunity

výživný špenátový džus s citronem

zelený džus proti alergiím

snový pomerančový džus

džus pro podporu jater

okurkový džus s limetkou

Recepty na smoothie

zelene-bananove-smoothieTip na zelené banánové smoothie s rostlinným proteinem Pro Amino Spezial

Máme pro Vás skvělý jarní tip na něco zdravého, vyživujícího a detoxikačního zároveň. Jedná se o velmi lahodné banánové smoothie se zelenými lístky Vašich oblíbených bylinek či salátů a volitelně s našim rostlinným proteinem Pro Amino Spezial. Banány s Pro Amino Spezial doplní Vašemu tělu potřebnou energii, abyste zvládali vše náročné, co Vás každý den čeká, i bílkovin pro správný růst a budování svalů. Aminokyseliny jsou základním stavebním kamenem našeho těla.

Celý recept zhlédněte zde.

 

 

TISSO_Naturprodukte_Pro-Amino-Spezial

Rostlinný protein Pro Amino Special

Jedná se o kvalitní anti-alergenní aminokyselinový prášek na rostlinné bázi z rýže a hrachuJe vhodný nejen pro vegetariány a vegany. Pro vysoký obsah hodnotných aminokyselin je velmi cenný pro kondiční kulturisty a všechny sportovce při budování svalové hmoty.