Vitamín C – pomocník na zlepšení imunity v podzimních a zimních měsících

Nedostatek slunečního svitu, čerstvého vzduchu, přísunu čerstvých potravin bohatých na vitamíny na podzim a v zimě, může oslabit náš imunitní systém. Nedostatek vitamínu C však v některých případech hrozí po celý rok...

Léto se s námi pomalu ale jistě loučí a za chvilku tu máme podzim. Mnozí z nás ještě těchto pár teplých dnů prožijí u vody, u sluníčka, s nějakým chutným a čerstvým ovocným koktejlem v ruce.

Právě na konci léta však dostává náš imunitní systém pořádně zabrat – musí se vyrovnávat např. s citelným poklesem teplot. I při působení dalších faktorů se může stát, že bude náš imunitní systém tak slabý, že lehce onemocníme některými virovými infekcemi, jako je chřipka či nachlazení.

Právě proti těmto vlivům dokáže perfektně chránit vitamín C.  Naše tělo si bohužel nedokáže vitamín C vytvořit, je potřeba jej přijímat denně v pravidelných dávkách ve stravě. Proto si denně užívejte několika porcí čerstvého ovoce a zeleniny, které obsahují tento blahodárně působící vitamín ve velké míře (například pomeranče, melouny či papriky).

 

Proč právě vitamín C?

Při slabé imunitě lehce onemocníme například virovými infekcemi, budeme se cítit unavení, bez energie. Hrozí, že si podzim a zimu neužijeme na horách a při dalších sportovních radovánkách, ale proležíme toto období v posteli s horečkami, v lepším případě budeme zase celý půl rok smrkat a kašlat.

Pomeranče – skvělý zdroj vitamín C

V dnešním článku rozebereme vitamín C jakožto téměř nejdůležitějšího zástupce z řady vitamínů, které si naše tělo nedokáže vyrobit a potřebujeme jej získávat v potravě. Pokud z nějakého důvodu nemáme přistup ke kvalitním a čerstvým zdrojům tohoto vitamínu (zejména ovoce a zelenina), je dobré zauvažovat o suplementaci vitamínu C přírodními doplňky stravy.

 

Jak podpořit imunitu, abychom byli fit a cítili se lépe – vitamín C v hlavní roli

Vitamín C je klíčový v řadě procesů, které v lidském organismus probíhají, například přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem (regeneruje redukované formy vitamínu E) a má podíl na správné funkci imunitního systému. Dále napomáhá korektní funkci nervového systému, tím pádem i zlepšuje náš psychický stav. A v neposlední řadě se také vitamín C spolupodílí na schopnosti těla vstřebat železo z potravin. Stabilizace nálady a také vyšší výkonnost ve sportu či v zaměstnání jsou jen dílčím bonusem dostatečného přijatého množství. 

Vitamín C nám velmi pomáhá v období oslabené imunity organismu. Pomáhá preventivně proti chřipce a nachlazení a rovněž působí podpůrně při jejich léčení. V našem imunitním systému je nepřítelem všech původců chorob, parazitů, bakterií, mikrobů a volných radikálů.

 


 

TISSO_Produktbild_VitaminC

Pro Vita C – přírodní doplněk stravy nejvyšší kvality

V našem e-shopu nabízíme přírodní potravinový doplněk Pro Vita C od německého výrobce, který splňuje naše náročné požadavky na doplněk stravy: obsahuje výhradně přírodní látky, které svou vyváženou skladbou maximalizují účinek tohoto doplňku.

Čím se Pro Vita C odlišuje od ostatních doplňků? Zejména tím, že se vitamín C uvolňuje do organismu kontinuálně a tím dokáže zajistit jeho celodenní dodávku. Tento doplněk stravy Vám bude i chutnat a nevzniká po něm žádná pachuť v ústech – tabletky obsahují přírodní sladidlo ze stévie a můžete je žvýkat nebo i cucat. Nenajdete v těm žádnou chemii. Tento výživový doplněk obsahuje zaručeně nejkvalitnější přírodní zdroje, například prášky z těchto plodů: z datlových plodů, z rakytníku řešetlákového, z borůvkových plodů; z fíkových plodů, z Aceroly se 17% vitamínu C, z šípku, z černého rybízu, ...

 

Nevíte si rady, kdy a jaké vitamíny je vhodné suplementovat? Nebo jak změnit své stravování? Nechte si poradit od naší nutriční terapeutky Hany Lang, která Vám ráda pomůže.