Výživový doplněk – důležitost vitamínu D, pozor na jeho nedostatek

Vitamín D se od ostatních vitamínů zásadně liší. Vytváří se až v kůži působením slunečního záření (UVB záření). Je tudíž jasné, že zvláště teď v nadcházejícím podzimním a zimním období není příliš velká šance dostatek tohoto vitamínu získat právě z přirozeného pobytu na slunci. Pokud se navíc i v jarních a v letních měsících pohybujeme na sluníčku málo (není čas ani příležitost kvůli práci a dalším povinnostem), hrozí nám jeho chronický nedostatek a z toho vyplývající zdravotní obtíže.

slunce

 

Proč potřebujeme "déčko"? Pozor na nedostatek vitamínu D.

Tento vitamín je pro správné fungování organismu nepostradatelný: podílí se na vstřebávání vápníku ze střeva a reguluje jeho hladinu včetně dalšího prvku – fosforu. Jelikož vápník i fosfor jsou klíčovými prvky pro tvorbu a mineralizaci kostí a zubů, na jejich správném metabolismu „závisí“ náš spokojený život.

Více vitamínu D potřebujeme při vyšším fyzické zátěži (sportovci), při hojení zlomenin a pro správné fungování imunitního systému. Když trpíme nedostatkem vitamínu D a rozhodneme se získávat například vápník ze stravy nebo ve formě doplňků stravy ve zvýšené míře, je to mnohdy zbytečné. Neodstranili jsme totiž prvotní příčinu a vápník nedokážeme pro nedostatek vitamínu D efektivně vstřebat.

Při nedostatku „déčka“ pak hrozí řídnutí kostí vedoucí až k chronické osteoporóze, může docházet ke zvýšené lomivosti kostí a také se mohou ve zvýšené míře tvořit zubní kazy. Je také dokázáno, že vitamín D podporuje zrání buněk, ale tlumí jejich rychlé množení, tzn. disponuje protirakovinnými účinky.

Při těžkém nedostatku vitamínu D dochází k rachitidě a osteomalacii, osteoporóze a myopatii.

 


V našem e-shopu si můžete koupit doplněk stravy vitamín D v té nejvyšší kvalitě v několika přípravcích.

 

1/ Pro Vitamin D3 ÖL 1000 – 1000 I.E. vitamínu D3 v jediné kapce!

TISSO_Produktbild_D3_1000

Jedná se o výživový doplněk s vitamíny D3 (Cholecarciferol), K2 a A ve formě oleje pro snadnější dávkování a vstřebávání.

Koupit doplněk stravy

2/ Pro Agalostrum

TISSO_Produktbild_Agalostrum

Kromě vitamínu D3 a žampionu brazilského obsahuje kolostrum (prvotní mateřské mléko německých krav plné proteinů, enzymů, růstových hormonů a protilátek).

Koupit doplněk stravy

 


Domluvte si konzultaci s nutriční terapeutkou pro celostní řešení zdravotního stavu

Pokud Vám něco není jasné a potřebujete se poradit, zda jsou tyto přípravky pro Vás vhodné, kontaktujte naši nutriční terapeutku Hanu Lang (hana.lang@mitolife.cz, telefon: 602 450 774), která Vám ráda poradí. S ohledem na Váš aktuální stav je schopná navrhnout komplexní nutriční terapii, která zahrnuje testy na intoleranci potravin, z toho vycházející protizánětlivý jídelníček a také doporučení vhodných přírodních doplňků stravy, které potřebné látky dodají a ze stravy jdou jen velmi obtížně získat – například probíraný vitamín D.