Zázračná lymfa – detoxikace organismu a tipy na rozproudění lymfy

Lymfatický systém je otevřený systém drah, který má za úkol odvádět látky z mezibuněčných prostor a ze střev do krevního oběhu, a cestou vše vyčistit v chemických čističkách, lymfatických uzlinách. Lymfa ovšem nemá žádné svaly. Pohání ji svalstvo hladké a kosterní, tlukot srdce, peristaltika střev a dýchání. Vaše tělo se tímto způsobem průběžně čistí od toxických látek. Můžete si to představit jako drenážní systém vašeho organismu. Zejména pohybem tak umožňujete a podporujete tok lymfy ve svém těle. V tomto článku se dozvíte, jakými různými způsoby lze lymfu v těle rozproudit a příznivě tím působit na detoxikaci organismu.

lymfaticky-system-970x645

1. Podpora střev a jater

Skvělý způsob, jakým podpoříte nejen očistu střev, ale i jater, je pravidelná konzumace alkalických zeleninových džusů s přidanými bylinkami. Navíc můžete užívat bylinné kapky nebo v průběhu dne popíjet bylinné čaje.


 

Balíček Detoxikace organismu

balicek-antioxidanty-enzymy_1

Výhodná nabídka – při koupi celého detoxikačního balíčku ušetříte 10%.
Balíček Detoxikace organismu obsahuje Pro Sanatox, Pro Em San a Pro Intest.

Zakoupit zde


2. Dostatek tekutin

pitny-rezim-970x646

Tekutiny jsou pro tělo nezbytné, proto mějte pořád po ruce čerstvou vodou a pijte pravidelně v průběhu celého dne. Jako optimální denní příjem tekutin se uvádí 0,03 litru na 1 kg tělesné váhy, ale vždy je třeba brát v potaz další faktory jako věk, zdravotní stav, míru fyzické aktivity, teplotu vzduchu atd. Kvalitní vodu si zajistíte filtrační konvicí nebo přidáním minerálů z korálů. Svůj metabolismus a trávicí systém můžete hned po ránu skvěle nastartovat vypitím teplé vody s citronem. Věřím, že tento tip určitě dobře znáte, ale kvůli jeho vynikajícímu účinku jsem si ho nemohla odpustit. ☺

3. Podpora lymfatického systému

Úspěch pročištění vašeho organismu přímo závisí na tom, jak dobře bude fungovat váš lymfatický systém. Jeho úkolem je odvádět látky z mezibuněčných prostor a ze střev do krevního oběhu. Mezi těmito látkami jsou ale i toxiny, které se do krve rozhodně dostat nemají! K očistění lymfy od těchto škodlivin a k jejich likvidaci slouží lymfatické uzliny.

"Lymfatický systém je součástí imunitního systému, brání šíření infekcí a průběžně čistí tělo od toxických látek!"

Má to ale háček

Lymfatický systém je systém cév a uzlin, který nemá svaly! Lymfu pohání svalstvo hladké i kosterní, tepot srdce, peristaltika střev a dýchání. Je tedy jasné, že pro zajištění pohybu lymfy je zapotřebí pravidelný pohyb. Pohybem umožňujete a podporujete tok lymfy ve svém těle. Výborným pohybem pro rozpohybování lymfatického systému je skákání na trampolínce. Pro ty, kdo ji nevlastní, existuje jednoduchá alternativa. Několikrát za sebou se vyhoupni na své špičky a zpět.

Dalším efektivním způsobem, jak uvést lymfu do chodu, je ruční lymfatická masáž. Sérii lymfatických masáží do vašeho detoxikačního plánu určitě zařaďte

Kartáčování

Proudění lymfy velmi prospívá masáž pokožky kartáčem po směru jejího toku. Při kartáčování dochází zároveň k prokrvení pokožky, nastartování krevního oběhu a k eliminaci celulitidy. Kartáčovat můžete pokožku kdykoli během dne na sucho nebo při saunování.

kartacovani-970x646

4. Lehké cvičení

V průběhu detoxikace je pohyb velmi důležitý nejen kvůli rozpohybování lymfy, ale také pro správné prokrvení organismu a podpoření peristaltiky střev. Dnešní životní styl spojený s nedostatkem pohybu vede k tomu, že se naše střeva nedostatečně hýbou. Pro strávení a správné vstřebání potravy, která se dostane až do tenkého střeva, je zásadní jeho pohyb. Konkrétně pohyb „tam a zpět“, který umožňuje peristaltika střev. Bohatě postačí pomalá chůze. Optimální jsou také klidná protahovací cvičení jako je například jóga či pilates.

5. Dechová cvičení

Plíce jsou jedním z detoxikačních orgánů a pomohou vám vyloučit řadu toxinů. Dopřejte jim za to přísun čerstvého vzduchu. Procházka v přírodě je v tomto období ideální. Vyzkoušejte také dechová cvičení.

dychani-970x646

6. Pozitivní myšlení a magic moments

Detoxikace by pro vás měla být obdobím klidu a pohody. Zkuste proto všechny možné zdroje stresu na tento čas někam odsunout nebo najít cestu, jak se jim vyhnout. Budete-li ve stresu nebo v zajetí negativních emocí, budete se pohybovat v tzv. bludném kruhu nerovnováhy a vaše tělo se škodlivých látek nezbaví. Ba naopak. Najděte si proto svou cestu, jak si při detoxu maximálně odpočinout.

Relaxační koupele

Výbornou technikou pro eliminaci stresu jsou teplé koupele spolu s relaxační hudbou. Pokud do vody přidáte ještě sůl, budete se kromě relaxu rovnou zbavovat i toxických látek celou plochou vašeho těla. Slaná voda totiž díky osmotickému efektu umožňuje průchod toxinů skrze buněčnou membránu.

kruh-vnitrni-nerovnovahy-461x365

 


 

Balíček Detoxikace organismu

balicek-antioxidanty-enzymy_2

Výhodná nabídka – při koupi celého detoxikačního balíčku ušetříte 10%.
Balíček Detoxikace organismu obsahuje Pro Sanatox, Pro Em San a Pro Intest.

Zakoupit zde