Stop jarním alergiím – jak podpořit imunitu?

Často trpíte jarními alergiemi? Nebo jarní únavou? Pokuste se ulehčit Vašemu tělu očistným jarním detoxem, na který je právě teď nejlepší čas. Ostatně kdy jindy je na menší „detox“ vhodnější doba než na jaře, kdy se celá příroda probouzí, a s ní bychom se měli po „zimním spánku“ probudit i my?

Alergie i jarní únava mají společného jmenovatele – oslabený imunitní systém

Stejně jako na podzim nebo kdykoliv jindy, kdy se střídá jedno roční období s druhým, je i teď na jaře vhodné organismu ulehčit a podpořit jeho přirozené detoxikační mechanismy, které zná náš organismus dokonale, jen je potřeba pro něj nastavit vhodné podmínky.

Jako alergii označujeme přehnanou reakci našeho imunitního systému na látky, se kterými se běžně setkáváme v každodenním životě. Spouštěčem alergie může být téměř cokoliv – pyl stromů, prach, bodnutí hmyzem. Občas vtipkujeme, že jsme alergičtí na práci nebo na politiku, ale možná i tyto věci lze vhodným jarním detoxem zjemnit :-). Vraťme se k alergii, tu způsobuje nepřiměřená aktivace protilátek ze skupiny imunoglobulinu E, které reagují na danou látku, přesněji alergen. Alergické reakce mohou být velmi různé – od pouhé rýmy či kýchání po velmi závažnější anafylaktický šok.

Únava je oproti tomu stav organismu, kdy nemáme dostatečnou energii na vykonávání naprosto běžných i nenáročných aktivit každodenního života kvůli nahromaděným toxinům nebo metabolitům v organismu či kvůli celkové oslabenosti organismu.

 

Proč je vhodné naši imunitu podpořit a naopak ji dále nezatěžovat?

 • Naše tělo je bombardováno toxiny každý den, ať už si to připouštíme nebo ne. Toxiny jsou ve vzduchu, který dýcháme, v potravě, kterou jíme a vodě, kterou pijeme.
 • Pokud bydlíme ve městě, pracujeme v kanceláři a nesportujeme, už jen tím imunita velmi trpí – chybí nám čerstvý vzduch a našim buňkám schází dostatečné okysličení, které se například může podpořit pravidelnou lehkou sportovní aktivitou.
 • Zlepšením imunity automaticky potlačíme jiné symptomy, se kterými se můžeme potýkat, jako je chronická únava, podrážděnost, stres, přecitlivělost, úzkost, bolesti hlavy, alergie, nadváha… Samozřejmě tyto problémy mohou být naprosto individuálního a různého původu, ale pokud je imunita organismu oslabená, často tělo trpí na více úrovních.

 

Čím naši imunitu podpořit?

 • V prvé řadě dbát na zdravou protizánětlivou stravu k podpoře funkce střev a správné absorbci živin až na buněčnou mitochondriální úroveň – zcela z jídelníčku vyřadit rafinovaný cukr, sladkosti, čokolády, jídla z mikrovlnky, konzervované potraviny, smažená jídla, uzeniny, dorty a další „dobroty“.
 • Omezit nebo zcela vyřadit alkohol, kávu, slazené limonády, samozřejmě kouření.
 • Používat počítač a mobil jen po nezbytně nutnou dobu.
 • Lehce a pravidelně sportovat.

 


 

Pro Agalostrum – kolostrum vysoké kvality doplněné o přírodní Vitamín D3 a výtažek z žampionu brazilského.

Kolostrum nebo také tzv. kolostrální mléko je mléko od všech savců, které produkuje matka během prvních tří dnů po porodu. Společnost Tisso v tomto doplňku využívá mléko německých krav během prvních 12 hodin následujících po narození telete. Díky tomu kolostrum obsahuje velké množství kvalitních bílkovin, enzymů, růstových faktorů, imunoglobulinů, vitamínů a minerálů. Proč je kolostrum tak unikátní? Protože první mléko savců může bez problému užívat i člověk.

Jak Pro Agalostrum užívat?

Doporučené dávkování je 2 x denně 2 kapsle nejlépe 30 minut před jídlem, poté zapít 200 ml neperlivé vody.

 TISSO_Produktbild_Agalostrum

Chci zakoupit Pro Agalostrum

 

Pro Vita C – přírodní doplněk stravy s vitamínem C a sladidlem ze stévie

Vitamín C si náš organismus neumí sám vyrobit, proto je jeho příjem na denní bázi nutností. Pro Vita C od TISSO je unikátní v tom, že díky svému složení zajišťuje kontinuální a dostatečný příjem vitamínu v průběhu celého dne.

 

Složení

 • Prášek z plodů aceroly 
 • Prášek z plodů datlí 
 • Prášek z plodů fíků 
 • Prášek z plodů borůvek 
 • Prášek z plodů šípků
 • Prášek z rakytníku řešetlákového
 • Prášek z plodů černého rybízu 


Jak Pro Vita C užívat?

Rozžvýkejte nebo vycucejte 3 x denně 2 tablety mezi jídly. Nejlépe večer před spaním a ráno alespoň půl hodiny před snídaní.

TISSO_Produktbild_VitaminC

 

Chci zakoupit Pro Vita C

 


Tipy na další zajímavý obsah:

 

Poprvé publikováno: 27.4.2018