Aktualita: Zbystřete, nový produkt v našem e-shopu – Pro Iodine s přírodním jódem

Dnes jsme do našeho sortimentu zařadili úplnou novinku od firmy Tisso, dlouho očekávaný doplněk stravy Pro Iodine, který obsahuje kvalitní přírodní jód z vodních chaluh (Ascophyllum nodosum) ze severního Atlantiku v kombinaci s Astaxanthinem získaným ze sladkovodní řasy Haematococcus pluvialis.

S doplňkem Pro Iodine tělu denně dodáte dostatečné množství doporučeného množství jódu v té nejvyšší kvalitě. Suroviny v něm použité jsou kontrolovány a testovány. Mořské řasy Seagreens ® Ascophyllum nodosum pochází z ekologického volného sběru (certifikováno Nutritious Food Seaweed Standart).

Jod patří mezi esenciální stopové prvky nezbytné pro náš organismus.

Více o produktu zde.

Také jste se už nemohli dočkat kvalitního čistě přírodního doplňku stravy s jódem? Už čekat nemusíte, protože právě teď si můžete zakoupit nový Pro Iodine od Tisso u nás v eshopu MitoLife.cz.

Pro Iodine se Vám představuje…

Jde o úplnou novinku a dlouho očekávaný doplněk stravy s kvalitním přírodním jódem. Tento jód byl získán z vodních chaluh Ascophyllum nodosum z čistých vod severního Atlantiku. V kombinaci s Astaxanthinem, který byl získaný ze sladkovodní řasy Haematococcus pluvialis, je Pro Iodine napěchovaný opravdu tím nejlepším, co lze z přírody získat.


Jód jako stěžejní komponenta pro správné fungování štítné žlázy

Jód jako esenciální stopový prvek má v našem organismu nezastupitelnou úlohu. Podílí se na spoustě mechanismů, například na fungování energetického metabolismu a hlavně na tvorbě nezbytných hormonů, které produkuje štítná žláza.

Co když štítná žláza nepracuje tak, jak má?

Pak hovoříme o tzv. snížené funkci štítné žlázy (hypotyreóza) či zvýšené funkci štítné žlázy (hypertyreóza).

Snížená funkce štítné žlázy nás trápí mnohem častěji, nejvíce jí trpí ženy po čtyřicítce. Příčinou snížené funkce štítné žlázy je většinou buď nedostatek jódu ve stravě nebo autoimunitní zánět štítné žlázy. Onemocnění lze jednoznačně prokázat po endokrinologickém vyšetření a po odběru krve pro zjištění bazální hladiny TSH (Thyroid Stimulating Hormone), volného T3T4 a také Anti-TPO a Anti -TG, což jsou protilátky proti vlastním buňkám štítné žlázy (odtud autoimunitní zánět – na vlastní buňky ve štítné žláze organismus nahlíží jako na cizí, nebezpečné).

Co znamená snížená funkce? Jednoduše to, že štítná žláza kvůli nedostatku jódu nebo probíhajícímu zánětu nestačí vyrábět fyziologické množství specifických hormonů a procesy látkové výměny probíhají pomaleji. Typickým příkladem je to, že tělo na svůj „provoz“ spotřebuje menší množství energie, snižuje se bazální metabolismus (studené prsty u rukou a nohou), a přebytky energie se jako tuk ukládají do tkání.

V případě zvýšené funkce štítné žlázy zase žláza kvůli nadbytku jódu či probíhajícímu zánětu produkuje mnohem více hormonů, než by měla, což je také pro zdraví organismu nebezpečné. Hrozí například poškození zraku, kardiovaskulární potíže a mnoho dalších problémů…

Jaké symptomy na poruchu štítné žlázy ukazují?

  • studené prsty u rukou a nohou, snížená bazální teplota po probuzení nebo i v průběhu celého dne, zpomalení srdečního tepu
  • suchá, studená kůže, tenké vlasy
  • příbytek na váze při zachování obvyklých stravovacích návyků
  • poruchy menstruačního cyklu

Jak by se mělo při snížené funkci štítné žlázy postupovat podle německého lékaře přírodní medicíny Franka Stubenvolla?

  • Prvotním ukazatelem snížené funkce štítné žlázy, aniž by to laboratorní testy již mohly potvrdit, je snížená bazální teplota. Bazální teplota je měřená ráno, v posteli, aniž bychom z ní vstali. Nejlépe v ústech a několik dní za sebou. Je-li pod 36 stupňů Celsia, je dobré začít řešit štítnou žlázu.
  • Základem léčby je ve všech případech nasazení protizánětlivé stravy, která v organismu nevyvolává další zánětlivé procesy. Konkrétní potraviny s alergizujícím potenciálem pro konkrétního člověka lze zjistit například díky testům potravinové intolerance.
  • Leaky-gut = propustnost střev je při hypofunkci štítné žlázy téměř vždy přítomen. Proto je nutné soustředit se i na zdraví střev a obnovu střevní mikroflóry.
  • Fluor je antagonista jodu, při léčbě hypofunkce štítné žlázy by se neměly používat zubní pasty s fluorem.
  • Obzvláště opatrné musí být těhotné ženy, protože nedostatek jodu v těhotenství prokazatelně snižuje IQ plodu o 10–20 stupňů.