Jak na stres – přirozený pohyb a vitamíny proti stresu mohou pomoci

Mnoho odborníků se shodne na tom, že stres v současné době způsobuje nebo se spolupodílí na řadě onemocnění a zdravotních obtíží moderního člověka: od depresí a psychických poruch až po potíže se zažíváním či hubnutím.

 

Proč se při stresu tloustne?

V lidském těle se nacházejí dvě nadledvinky, které jsou umístěny hned nad ledvinami. Vnitřní část nadledvinek (dřeň nadledvinek) vylučuje hormony, které ovlivňují krevní tlak, srdeční tep a další procesy. Vnější část (kůra nadledvinek) vyměšuje mnoho dalších různých hormonů, z nichž nejdůležitější roli má kortizol.

Hubnutí a stres

 

Funkce kortizolu

Kortizol se stará o to, aby byla játra v pohotovosti a ve správný okamžik uvolnila do krve dostatek cukru. K tomuto procesu dochází především ve stresových situacích. Při stresu, a pokud je dlouhotrvající – chronický, tedy stoupá hladina cukru v krvi. A pokud tato dodatečná energie není využita ve svalech, uloží se do tukových buněk.

 

Bolest hlavy

Cushingův syndrom (hyperadrenokorticismus) – chronicky zvýšená produkce kortizolu

Je-li hladina kortizolu v krevním séru chronicky zvýšená, mluvíme o Cushingově syndromu. Jedná se o poměrně závažné onemocnění, které se musí léčit – ale je také nutné zjistit příčinu, proč k abnormální produkci kortizolu v kůře nadledvinek dochází. Nemusí se jednat vždy jen o stres, ale na vině mohou být poruchy hypofýzy či přímo nadledvinek.

Typickými příznaky Cushingova syndromu je:

 • měsícovitý obličej
 • zvýšené ukládání tuku na krku
 • typické rozložení tuku zvláště v oblasti trupu
 • příbytek váhy až obezita
 • zvýšená chuť k jídlu
 • ochablost svalů
 • porucha metabolismu cukrů
 • zvýšený krevní tlak
 • impotence
 • poruchy menstruačního cyklu, poruchy růstu u dětí a obezita
 • deprese, střídání nálad

 

Stres lze kompenzovat pohybem

Každý, kdo je vystaven silnému stresu (náročné zaměstnání, problémy v rodině, …) a nevyrovnává jej fyzickou aktivitou, by měl do svého diáře zahrnout vhodnou pohybovou aktivitu.

Už jen při sedavém zaměstnání, když se člověk musí potýkat s návalem požadavků, e-mailů, telefonátů, se stres zvyšuje – zvyšuje se krevní tlak, tělo je připraveno k rychlé akci. Ta však nenastane, protože místo toho, abychom přirozenou stresovou situaci řešili, sedíme v pohodlné kancelářské židli.

Právě pohybovou aktivitou a uvolněním může dojít k odbourání negativních aspektů stresu. Mezi výborné prostředky patří lehký jogging, rychlá chůze v přírodě, taj-či, jóga, pravidelná jízda na kole či plavání.

 


Chraňte se proti stresu pomocí přírodních doplňků stravy – vitamínů na hubnutí

Doplněk stravy na psychiku Pro Omnieuro

Z naší přírodní lékárny například proti stresu doporučujeme Pro Omnieuro, skvělý přírodní doplněk stravy s L-karnosinem, který podporuje optimální fungování naší psychiky, bojuje proti stresu a syndromu vyhoření.

Jedná se o doplněk stravy s L-karnosinem, s výtažkem z rozmarýnu, s taurinem, s výtažkem z granátového jablka a s výtažkem z čajovníku (zeleného čaje) zbaveného kofeinu. Pomáhá pozitivně nabudit a podpořit naši psychiku. Doporučujeme i pro těžce pracující lidi a sportovce jako účinná vzpruha při dlouhodobém podávání vysokých výkonů.

 

 

 

 

Rostlinný protein Pro Amino Spezial

Pro Amino Spezial pokládáme za neméně důležitý, obsahuje totiž všechny esenciální aminokyseliny, které hrají klíčovou roli téměř při všech biologických procesech v našem organismu, včetně hormonálních.

 Rostlinný protein Pro Amino Spezial je kvalitní zdroj rostlinné bílkoviny jako doplněk vyvážené zdravé stravy, vhodný pro vegetariány a vegany. Velmi užitečný je při budování svalové hmoty například pro kondiční kulturisty a fitness sportovce. Naše výživová specialistka Hana Lang jej doporučuje pro využití při zvýšené námaze, stresu a fyzickém vypětí, pro sportovce jako zdravý zdroj rostlinných bílkovin, pro podporu organismu při únavě způsobené dlouhodobým psychickým vypětím, stejně tak i při chronickém únavovém syndromu a jiných dlouhodobě trvajících onemocněních. Obsahuje 50% rýžového a 50% hrachového proteinu.

 Koenzym q10 doplněk stravy

 

 

 

Přírodní doplněk stravy s koenzymem Q10, L-karnitinem, vitamínem D3 a E bojuje proti stresu rovnou na buněčné úrovni. Koenzym Q10 je velmi účinným antioxidantem, chrání buňky před volnými radikály a zároveň regeneruje zoxidovaný vitamín E.

 


 

Všechny uvedené přípravky doporučujeme pro těžce pracující a sportovce jako účinnou vzpruhu při dlouhodobém podávání vysokých výkonů a při řešení stresových situací. Pokud Vás zajímají další možnosti, jak podpořit snížení stresu přírodní cestou, podívejte se na naše další vitamíny proti stresu.

 

Poprvé publikováno: 22.8.2017

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.