Co pomáhá proti únavě a stresu?

jak se zbavit stresu - stres v práci, nejčastější příčina stresuV současné době je výskyt stresu v populaci až alarmující. Náročné zaměstnání, které nutí člověka podávat vždy co nejlepší výkony, zahlcení informacemi, nedostatek spánku, pohybu či nezdravé stravování. To jsou jen některé faktory, které se negativně projevují nejen na našem těle, ale i psychice. Pokud na nás účinky stresu působí neustále, mohou se navíc vyvinout v některé psychické onemocnění, v deprese, zažívací problémy a výčet zdaleka nekončí...

Právě o negativním působení stresu se zaručeně ví, že nepříznivě ovlivňuje průběh řady onemocnění nebo je i jedním z hlavních spouštěcích mechanismů těchto problémů.

Pokud se najdete ve většině následujících odrážkách, je vyšší pravděpodobnost, že na Vás negativní účinky stresu již působí:

  • Máte náročné zaměstnání, v němž musíte intenzivně pracovat více než 40 hodin týdně? Máte někdy pocit, že nezvládáte?
  • Chodíte pozdě spát nebo Vám nejde usnout a cítíte, jakoby Vám pořádal běžel "motor" v hlavě?
  • Naopak ráno se Vám nechce vstávat a trpíte zvýšenou únavou v průběhu celého dne?
  • Často vás trápí obavy, jste často nervózní nebo zažíváte změny nálad?
  • Máte problém s přejídáním či naopak s nechutenstvím?
  • Dělá Vám problém se soustředit, často zapomínáte?
  • Nereagujete v některých situacích nepřiměřeně – velmi emotivně či naopak zcela netečně?

 

Samozřejmě tyto aspekty nemusí souviset jen se stresem, ale i s mnoha dalšími problémy. Je však důležité se zamyslet, zda některé věci ve svém životě nezlepšit za účelem jejich odstranění nebo zmírnění.

 

Snažíte se zhubnout? Při stresu to půjde jen obtížně.

To, že jsme ve stresu, a často "kvůli" našemu myšlení, má samozřejmě vliv na naše tělo. Se stresem se vypořádávají nadledvinky, menší oválné útvary, které se nachází přímo nad ledvinami. Dřeň nadledvinek je zodpovědná za vylučování hormonů, které ovládají nezbytné funkce organismu jako je krevní tlak a srdeční tep. Kůra nadledvinek na druhou stranu vylučuje další hormony, z nichž zcela nejdůležitější roli zastává kortizol.

 

Pokud člověk trpí chronickým stresem, stoupá u něj hladina cukru v krvi, protože kortizol je zodpovědný za jeho uvolňování. Tento mechanismus takto funguje z toho důvodu, aby poskytl tělu energii na útěk či co nejrychlejší vyřešení situace. Pokud však žádný "útěk" nenastává a mi jen sedíme celý den na židli, místo toho aby se energie využila ve svalech, se uloží v tukových tkání. Proto se při stresu velmi často přibírá na váze.

 

Co proti stresu?

Důležité je rozhodnutí konkrétního člověka, že chce pro zlepšení svého stavu něco udělat. Bez tohoto vědomého konání to samozřejmě nikdy nemůže fungovat.

 

Stres – studentka ve stresu při učení

 

Chodit dříve spát a dopřát si dostatek spánku

Minimálně hodinu před spaním je nejlepší vypnout všechny televize, počítače, internet v mobilu a ztlumit světla. Dospělý člověk by měl mít denně minimálně 7 hodin spánku. Pokud tento aspekt vylepšíte, poznáte sami, jak předchozí dlouhotrvající únava stres podněcuje.

 

Pravidelně se věnovat nějaké pohybové aktivitě

Dlouhé procházky, lehký běh, posilování s vlastní vahou, plavání, jóga... To vše jsou skvělé způsoby, jak zrelaxovat své tělo i mysl, příjemně se zapotit a díky sportu zapomenout na hlavní spouštěče stresových situací. Uvidíte sami, že po dlouhé sobotní túře v lese se Vám najednou všechny "neřešitelné" problémy ve Vašem životě budou jevit ve zcela jiném světle.

 

Dopřát si každý den nějaké příjemné odreagování

Může to být masáž, setkání s přáteli, přečtení dobré knížky či si zajít s partnerem/partnerkou na večeři.

 

Správně nastavená protizánětlivá strava a příjem dostatečného množství vitamínů a všech minerálních látek

I na stres má vliv to, jaké palivo svému tělu dodáváme. Pokud našemu tělu chybí důležité vitamíny, antioxidanty či stopové prvky, jeho síly pro boj proti stresu jsou výrazně oslabeny.

 


 

Komplex vitamínu B v Pro Vitamin B Komplex

Kompletní spektrum vitamínů B.

Pro Vitamin B Komplex spojuje všech 8 dobře známých B vitamínů – B1, B2, B3, B5, B6, B7 - Biotin, B9 - kyselina listová ve formě folátů, a B12.

Vitamíny B komplexu jsou patentovaným způsobem získávány z klíčků quinoi a jsou tím pádem přírodní alternativou pro ty, kteří špatně snáší vitamínové preparáty na kvasnicové bázi (v případě alergií na droždí).

 

 

Pro Vitamin C

Přírodní postupně se uvolňující vitamín C se sladidlem ze stévie. 

Pro Vitamin C je vyrobený podle přírodních zákonitostí a proto ho najdete v kombinačním preparátu spolu s polyfenoly a flavonoidy z přírodních zdrojů jako je acerola, datle, fíky, šípek, černý rybíz, borůvky a rakytník.

Velmi chutné i pro naše nejmenší. 

 

 

Rostlinný zdroj proteinu Pro Amino Spezial

Rostlinný protein Pro Amino Spezial je kvalitní zdroj rostlinné bílkoviny.

Bílkoviny jsou nezbytné při budování svalové hmoty například pro kondiční kulturisty a fitness sportovce. Jejich spotřeba v našem organismu však stoupá s každou námahou jak duševní tak i fyzickou např. při stresu, fyzickém i psychickém vypětí, sportu, namáhavém zaměstnání, rekonvalescenci, po úrazech. V těchto a dalších případech vyžaduje náš organismus extra péči a extra výživu. 

Pro Amino Speciál obsahuje 50% rýžového a 50% hrachového proteinu a proto je vhodný i pro vegany.

 

 

Pro Curcumin – zázrak s kurkumou

Doplněk stravy s kurkuminem, piperinem, kvercetinem a dalšími přírodními látkami sloužící k doplnění sekundárních rostlinných látek. 

 

 

Poprvé publikováno: 4.1.2018