Hormony a jejich vliv na hubnutí

Nedaří se vám zhubnout, přestože máte jasně daný cíl, který svědomitě následujete? Jíte zdravě a podle zásad protizánětlivé stravy, pečujete o svůj mikrobiom, dodáváte dostatečné množství živin svým buňkám a úspěchy se nedostavují? V tom případě doporučuji endokrinologické vyšetření. Je možné, že máte poruchu regulace hormonů, kterou lze cíleně léčit.

To, že hormony hrají v životě člověka velmi důležitou roli, je vám určitě známo. Víte ale, že vzájemná spolupráce a koncentrace různých hormonů ovlivňuje i tvou hmotnost?

Podezření na hormonální potíže padne vcelku rychle, pokud máte všechny dříve zmiňované důvody dobře pokryté. Může jít ale také o kombinaci vlivů, které se navíc vzájemně ovlivňují. V tom případě člověk přikládá vinu spíše běžně známým věcem jako je například strava či nedostatek pohybu. To, že by mohl být zakopaný pes i v hormonech, ho často nenapadne.

hormony

Hormonální rovnováha je pro hubnutí zásadní

V souvislosti s hubnutím jsou nejdůležitější hormony štítné žlázy, pohlavní hormony a hormony nadledvinek.

Chcete se dozvědět více o těchto specifických hormonech a o tom, jak souvisejí s hubnutím? Tento článek je pouhým úryvkem z ebooku Principy zdravého hubnutí. Zaujal tě jeho obsah? Zajímá tě problematika hubnutí a zdravého životního stylu?

Stáhněte si ZDARMA kompletní ebook ZDE.

Jak podpořit stabilizaci hormonů?

  • Preventivně se vyhýbejte parabenům a dalším látkám, které se chovají podobně jako pohlavní hormony – jsou většinou obsaženy v kosmetických výrobcích (mastičky, krémy, šampóny, mýdla, …) a jsou podobné estrogenu.
  • U mužů vede zvýšený příjem estrogenů ke zvyšování tukových zásob a k tomu, že jejich tělo nabývá ženských tvarů. Doporučuji významně omezit konzumaci piva a whisky, které jsou na estrogeny bohaté!
  • Pokud čelíte permanentnímu stresu, naučte se mentální uvolňovací techniky, které vám pomohou vyrovnávat se se stresem snáze. Stres negativně ovlivňuje nadledvinky, které reagují nadprodukcí hormonu kortizolu, jehož přebytek v těle způsobuje další problémy. I kvůli stresu totiž dochází k nadměrnému ukládání tuků a to hlavně v oblasti břicha.

Přírodní doplněk stravy Pro Jod

TISSO_Produktbild_Jod

S doplňkem Pro Jod tělu denně dodáte doporučené množství jódu.