Změna životního stylu – zařaďte do svého života nové zvyky

Přeji krásný den,

Ráda bych Vám dnes odhalila tři významné KROKY PRO ZÍSKÁNÍ VÝJIMEČNÉHO ZDRAVÍ, které Vám mohou posloužit jako návod či inspirace.

Ještě než tak učiním, přijde mi zajímavé a snad i užitečné, podívat se blíže na proces učení a toho, jakým způsobem do svých životů přijímáme nové věci. Tento proces se dá shrnout do 4 kroků, na kterých je krásně vidět, kde při snaze začlenit do života nové stereotypy musíme nejvíce zabrat.

  • Prvním krokem učení je fáze NEVĚDOMÉ NEZNALOSTI, kdy si ještě ani neuvědomujeme potřebu něco měnit.
  • Druhým krokem je VĚDOMÁ NEZNALOST. V této chvíli již víme, že potřebujeme něco změnit, uvědomujeme si to, ale nevíme jak na to.
  • Třetí krok VĚDOMÁ ZNALOST, kdy nejenže víme, co potřebujeme udělat, ale víme i jak to udělat, takže se do toho pustíme. A zde je to nejtěžší. Není to pro nás přirozená věc, a proto na novou akci musíme stále myslet. Opravdu neustále. A musíme vytrvat v jejím opakování. Říká se, že by mělo postačit 21 dní k tomu, abychom se dopracovali ke čtvrtému kroku.
  • Čtvrtým a závěrečným krokem je PODVĚDOMÁ ZNALOST. Naše nová aktivita se stává zvykem, vykonáváme ji automaticky a nemusíme o ní ani přemýšlet. Teď už je to snadné a považujeme to za normální.

Opakování je matka moudrosti a já bych řekla, že také úspěchu. 🙂

Jak můžete začít svou cestu k výjimečnému zdraví? Změnou životního stylu!

1. PŘESTAŇTE SE OTRAVOVAT! PSYCHICKY I FYZICKY.

Uvědomte si, co jíte, pijete a kde se pohybujete a přestaňte s tím, co nevede k absolutnímu zdraví. Volte si chytře, jak se budete celým dnem pohybovat, co budete jíst a pít, s kým budete trávit čas, přemýšlejte, čí přítomnost vás obohacuje a čí naopak vůbec nepotřebujete, jaké myšlenky si zvolíte a jaké vám jen zbytečně škodí, …

Zamyslete se a odhalte, co pro své dobro můžete přestat dělat, jaká nová aktivita by vám udělala dobře a jakou byste si přáli dělat častěji. A pak to proveďte 😉 Kroky k úspěšnému začlenění nové aktivity už znáte.

2. DETOXIKUJTE A ZBAVUJTE SVÉ TĚLO PRAVIDELNĚ ŠKODLIVIN A ZÁTĚŽE.

Otevřením cest pro očistu organismu pomocí detoxikace, klystýrů, rozprouděním lymfatického systému, správného dýchání, cvičení atd. svému organismu odlehčíte a nastartujete v něm samouzdravující procesy.

Je tu jaro a blíží se ideální doba na detox. Jarní detox – a jak na něj se dozvíte ve starším článku na blogu.

3. RELAXUJTE A DOPŘEJTE TĚLU PROSTOR PRO REGENERACI.

Každá myšlenka, emoce a chování, které se neustále opakuje, se stává naším zvykem. Pomocí čtyř kroků učení můžete přetransformovat své špatné zvyky a nahradit je novými, které povedou k chronickému zdraví.

Dodávejte tělu živiny, které potřebuje. Pravidelně relaxujte, zařazujte do svého života příjemné chvíle – Vaše „magické okamžiky“, přeříkávejte si pozitivní mantry a věnujte se aktivitám, které vás doslova pohladí na duši.

Kruh vnitřní nerovnováhy

kruh-vnitrni-nerovnovahy-461x365

Nikdy není pozdě, nezačínejte na nový rok, za týden nebo zítra, začněte hned.

Přeji Vám pevnou vůli a odhodlání k nastavení nových zvyků vedoucích k výjimečnému zdraví.

Hanka Lang