Inspirace a motivace k hubnutí do nového roku – recenze od klientky a kamarádky Hany Lang

"Nejhorší klienti a pacienti jsou naši nejbližší. Máte je rádi, nechcete je zranit a ublížit vzájemnému vztahu."

Tak to bylo i v případě mé kamarádky a mého kmotřence z Berlína. Dva roky jsem se musela koukat na to, jak tloustnou před očima a bylo mi z toho smutno.

Minulý rok jsem se pokusila promluvit jim do duše, ale byli ve velmi těžké životní situaci, a tak jsem je jen podpořila mentálním koučinkem, hlavně malého Marvina, který v 11 letech čelil řadě soudních sporů o opatrovnictví.

Když ale přijeli na prázdniny minulé léto, myslela jsem, že to ani snad nejsou oni. Marvin byl opravdu tlustý kluk, ufňukaný, upištěný, bojácný… Úplně jiné dítě. Anne vypadala jako Nanda od vedle a ne jako sexy zpěvačka, jak jsem ji znala dříve.

Naštěstí tentokrát opravdu volali o pomoc. Hurá, i když jsem byla hódně skeptická. Těch výmluv měli oba opravdu hodně a dost jim věřili.

Bylo to těžkých 14 dní pro všechny, hlavně ale pro malého Marvina, který se mnou pracoval na farmě, kácel stromy, kydal hnůj, vozil seno, sázel stromky. Byl to jediný pohyb, který měl za dlouhou dobu. To bylo ještě ok, ale! Když jsem mu po vyšetření začala ubírat na porcích a na jídle… Teda lidi! Slzy se mu ronily po tváři, kdykoli mě viděl přicházet, protože věděl, že mu zase něco z toho jeho talíře vezmu a zahodím…

Popravdě řečeno ani Anne to se mnou neměla jednoduché. Vynadala jsem jí za to, že je prostě špatnou mamkou, pokud dovolí, aby její dítě mělo zdravotní potíže a obezitu 1. stupně jen proto, že je líná vařit a sportovat. Musela pochopit, že pokud se ona nepohne, Marvin bude dítě tlustých, nezdravých rodičů, a to se může stát jeho vzorem, jak žít svůj vlastní dospělý život.

Jak jsem se zmínila na začátku. Motivovat a léčit rodinu je velmi těžké.

Když mi Anne v prosinci poslala jejich fotky před a po, rozbrečela jsem se nadšením a dojetím. JOOOO!!! Konečně, dali to!

Byl to krásný vánoční dárek od kamarádů-klientů a já za něj moc děkuji.

Cesta ke zdraví je krásná, plná poznání, nádherných emocí, sebeutváření, lásky, pochopení…

Pevně věřím, že vás tento příběh potěší. Buď vás samotné nebo někoho ve vašem okolí, kdo to potřebuje. A že vás nakopne se na tuto přirozenou cestu ke zdraví vydat také.

Hodně úspěchů, zdraví, splněných přání a magických momentů v novém roce 2022 Vám přeje
Vaše Hanka Lang


 

Prolog

Jmenuji se Anne Bruckmann a ráda bych touto recenzí podpořila Hanu Lang v její práci s klienty. Je mi 41 let a mám dvanáctiletého syna Marvina v předpubertálním věku.

Naše cesta ke zdravému každodennímu životu byla dlouhá.

01_1

Kdo jsme?

02_1

Marvin prožíval životní krizi a sžíral se starostmi. Jedl hodně nezdravých věcí, například sladkosti a jídlo z rychlého občerstvení. Vůbec jsme nesportovali. Vařili jsme velmi tučná jídla a jedli velké porce, což nám dodávalo pocit vnitřního klidu. Věděli jsme, že máme problém s váhou. Ale tlak utrpení byl příliš nízký a vnitřní prasečí pes byl na nás moc silný. (Poznámka překladatele: z německého Schweinehund, kterého musíte pokořit, abyste dosáhli svých cílů).

Sport? Ano, brzy něco začneme dělat!

Jíst zdravěji? Co je to za radost, když se ani pořádně nenajíte?

S tímto přístupem jsme přijeli k Haně Lang na prázdniny na farmu. Hanka je nejen naší terapeutkou, ale je i mimo jiné kmotra mého syna a moje nejlepší kamarádka. Stěžovali jsme si na nespokojenost s naší váhou a chtěli jsme od ní pomoct.

03

Marvin měl opakující se abscesy, které musely být vyoperovány a velmi výrazné tmavé kruhy pod očima. Na mou žádost si Hanka Marvina vzala pod svá křídla, v ordinaci mu udělala vyšetření a ukázalo se, že Marvin má problémy s játry, chybí mu důležité živiny a vyjedl se již ne k nadváze, ale k obezitě!

Hana nám poskytla výživové poradenství a několik doplňků stravy od společnosti TISSO, které pokryly Marvinovy nutriční, minerální a vitaminové potřeby.

K našemu úžasu pomohly velmi rychle. Marvin byl fit a tmavé kruhy pod očima zmizely.

Nyní přišla na řadu nadváha. Přihlásila jsem Marvina do atletického klubu. Od léta 2021 trénuje dvakrát týdně a většinu víkendů závodí. To mu poskytlo pohyb, který tak zoufale potřeboval.

Marvin před

04

Marvin po

05

Nyní něco málo o mně, o Anne

Jak jsem již zmínila, jsem 41letá vdaná žena. Jsem zpěvačka, takže jsem často ve středu pozornosti, a také na plný úvazek učitelka. Z profesního hlediska jsem tedy pro děti vzorem, ke kterému mohou vzhlížet. Vedla jsem bitvu o opatrovnictví svého syna a ta se stala i mou výmluvou pro svou obezitu a nezdravý životní styl. Výmluva za výmluvou!

06_1

Když jsem si Hance postěžovala na své trápení, rychle mě vrátila na zem a řekla mi upřímná a zároveň velmi nepříjemná slova. Tato slova mi nejdřív ublížila a byla jsem smutná. V následném rozhovoru s ní a jejím manželem jsme vysvětlovali, že nejíme tak strašně moc a nechápeme naši nadváhu. Když pak náš dobrý kamarád, Hančin manžel, řekl: „Ale Anno, jíte hodně!“, byla jsem opravdu v šoku a pochopila jsem naše nesprávné stravovací návyky. Byli jsme slepí a už jsme to nevnímali. Ale když jsme slyšeli, jak to vidí lidé, kteří seděli u stolu s námi, byla to facka, která námi otřásla.

Jsem za to našim přátelům velmi vděčná, protože bez těchto jasných upřímných slov bychom se nezměnili!

V té době jsem se stejně jako můj syn hodně potýkala s abscesy a bolestmi zad. Už jsem to tak nechtěla a náhle jsem změnila náš životní styl.

Začali jsme období bez cukru. Poprvé jsem zjistila, jak je to vlastně těžké! Mluvila jsem dokonce se svým tlustým břichem. 🙂 Řekla jsem mu, že si může reptat, jak chce, ale já ho už krmit nebudu!

Najala jsem si osobního trenéra, se kterým jsem každý týden cvičila v posilovně, a začala jsem běhat. Vařila jsem jen malé porce a stejně jako Marvin se vzdala lepku (Marvinovi se potvrdila alergie s opožděnou reakcí při testech intolerance, kterou mu Hanka nechala udělat před nějakou dobou). A světe div se… My najednou začali hubnout oba.

V srpnu 2021, když jsme byli u Hanky na farmě, jsem vážila asi 81 kg při výšce 175 cm. Dnes, v prosinci 2021, vážím 66 kg a cítím se fit a konečně zase hezká. Uměla jsem se vymluvit na to, že mám víc na bocích, uměla jsem nosit trochu širší oblečení, které všechno pěkně zakryje. Ale jedno mohu říct, poprvé za 10 let mohu opět nosit džíny s páskem, který se při sezení nezařezává. Mohu opět nosit těsné oblečení a chodit po schodech, aniž bych se zadýchávala. Můj manžel mě opět považuje za sexy a přitažlivou. Ostatní lidé se na mě znovu dívají a já dostávám komplimenty za svůj vzhled.

Stručně řečeno: „Znovu jsem se narodila!“ Když zpívám na jevišti, cítím se autenticky a neschovávám se za oblečení, které ve skutečnosti nenosím ráda.

Stojí to za všechnu námahu a pot.

Už nemám bolesti zad, i když lékaři tvrdili, že se to nikdy nezmění a předepsali mi léky proti bolesti. Moje problémy s abscesy také zmizely. Není to tedy dědičná záležitost, jak tvrdili lékaři.

Anne před

07-970x368

Anne po

08_1

Motivace a pokyny pro začátečníky

Změna stravy byla obtížná. Pokud nejste výživovým poradcem, je to velmi těžké. Ale nemohli jsme se dostat přes věty, které nám Hanka řekla: „Podívejte se na to, co vkládáte do úst a jíte, a zamyslete se, zda se to může a má stát vaší součástí!“

Další důležitou informací pro nás bylo: „Vaše břicho je velké jako pěst. Nepotřebujete více než tuto velikost porce. Hlad je někdy také příjemný pocit, který nemusí být vždy hned ukojený jídlem!“ A nejdůležitější informace, která se nám vryla do paměti a byla dobrou zprávou,  byla: „Tuk ve vašem těle je jako vlastní sobecký tvor, který vás nutí jíst a jíst stále dokola sladké, tučné a nezdravé věci. Ovlivňuje vaše myšlenky a činy!“

Tělo, mysl a duše

Zamysleli jsme se nad svou životní situací a uzemnili se. Bylo důležité vyčistit naše myšlenky a negativní zkušenosti. Zbavili jsme se negativního balastu. Trvalo to asi dva měsíce a den ode dne to bylo snazší.

Podpora ze strany rodičů

Všem rodičům mohu doporučit jednu věc: bez vaší pomoci se vaše děti nezlepší. Vaše slabost je vede stejně jako vaše síla. Pokud chci, aby můj syn jedl zdravě a sportoval, musím mu být vzorem a zajistit zdravé jídlo a pohyb. Také jsem s ním musela pravidelně cvičit. Od srpna 2021 do konce září 2021 jsem chodila se synem téměř každý večer na půl hodiny běhat. Vzali jsme s sebou našeho psa a byl z toho nejen sport, ale i kvalitní čas strávený s matkou a synem. Od poloviny září 2021 chodí Marvin na atletiku a já chodím do posilovny. Teď už neběháme, ale udržujeme se v kondici sportem. Pokud jde o vaření a přípravu školních sendvičů, musela jsem si něco přečíst. Do školy si můžeme vzít bezlepkový chléb, kuřecí maso a salát nebo ovoce. Ke svačině máme ořechy a sušené bobule. Tak to zůstalo dodnes.

K snídani si dáváme střídavě míchaná nebo smažená vajíčka, bezlepkové müsli s jogurtem a ovocem nebo bezlepkové housky s džemem nebo smetanovým sýrem bez cukru. Vařím téměř každý večer, a pokud nevařím, máme salát. Začala jsem vařit bez omáček a používat hodně zeleniny. Vařím pouze na oleji a z čerstvých surovin. Dvakrát týdně máme maso nebo ryby. Jinak jíme hodně vegetariánsky. Na internetu jsou skutečně skvělé recepty, které jsou velmi chutné a zdravé.

Epilog

Mohu říct, že Marvinův i můj život se hodně změnil k lepšímu. Jsme vyrovnaní (téměř vždy) a cítíme se fit. Máme atraktivní vzhled a cítíme se dobře. Produkty TISSO užíváme každý den.

Poděkování

Chtěla bych tímto Hance moc poděkovat za to, že mě a mého syna vedla svými upřímnými slovy a motivačním koučováním. Chtěla bych poděkovat svému manželovi, že tyto změny přijal a podporuje nás. A chtěla bych poděkovat Hynkovi, Tomovi a Tobimu, kteří nám tak dobře rozumí a dodávají nám sílu na naší cestě.

09_1