Mumio, zázrak přímo z Himalájí, seženete i v našem eshopu

Co je to mumio?

Věděli jste, že i v našem obchodě můžete nakoupit stále častěji skloňované a čím dál oblíbenější mumio ve formě tablet? Jedná se o přírodní minerální směs různých organických i neorganických prvků s mumiem (setkáte se i s názvy mumijo či shilajit nebo horská pryskyřice), která pochází přímo ze srdce nedotčené přírody – z Himalájí. V současnosti známá naleziště mumia jsou pouze ve středoasijském podhůří Himalájí a Altaje a v některých horských oblastech jižního Kazachstánu.


Co mumio obsahuje?
 

Proces utváření mumia, jeho složení a účinků na lidské zdraví je v odborných kruzích diskutován přibližně v posledních 25 až 50 letech. Zajímavostí je například to, že zraněná zvěř v horách mumio sama od sebe přirozeně vyhledává a olizuje a tím se léčí. Na mumiu je zcela unikátní jeho složení – jsou v něm zastoupeny v malém množství všechny známé elementy.

Složení mumia sice kolísá podle daného naleziště, ale i na různých místech stejného naleziště. Přesto se však většina zdrojů shodne na tom, že mumio obsahuje především:

  • cca 17 aminokyselin (Alfa-alanin, Arginin, Asparagin, Cystin, Fenylalanin, Glutamin, Glycin, Histidin, Isoleucin, Leucin, Lysin, Methionin, Prolin, Serin, Threonin, Tyrosin, Valin)
  • vitaminy ze skupiny B (B2, B6, včetně B12)
  • vitamín D
  • organické kyseliny z fosfolizované vegetace (kyselina benzoová, kyselina hippurová, mastné kyseliny, huminové kyseliny, ...)
  • důležité minerální látky (vápník, fosfor, sodík, hořčík, draslík)
  • stopové prvky (železo, měď, kobalt, mangan, selen, zinek, molybden)

 

Blahodárných účinků mumia se využívalo i v dávné historii.

 

Mumio v tabletách skladem v našem eshopu

Vyzkoušejte mumio i vy. Tablety, které u nás můžete zakoupit, obsahují pouze rýžový prášek a čištěnou rozpustnou půdu/zeminu s minerály mumio (38,70%). Jedna kapsle obsahuje 250 mg mumia a užívají se 2 tablety denně nejlépe 30 minut před jídlem.

 

TISSO_Produktbild_Mumijo