Návod na vyživující detox

Pokud cítíte, že je čas na změnu, kterou chcete odstartovat malým detoxem, v tomto článku vám představím konkrétní návod na vyživující detox. Pokud nevíte, co přesně detox je, a proč je dobré si jej jednou za čas naordinovat, přečtěte si tyto články:

Máte hotovo? Tak se do toho dáme!

Než se ale pustíte do podrobného plánování jednotlivých detoxikačních dní, chci vám předat základní obrázek. Ve zkratce vám představím podobu stravování v průběhu celého detoxikačního týdne a pak se podíváme na režim běžného detoxikačního dne a aktivity, které jsou v něm zařazené.

Stravování v průběhu detoxikačního týdne

zeleninka

Jelikož je vyživující detox založen na čerstvých šťávách z ovoce a zeleniny (freshích) a na lněném oleji, setkáte se s nimi každý den.

 • První den bude přípravný a můžete se proto ještě těšit na lehké jídlo.
 • Následující 3 dny si budete užívat půstu pouze s vyživujícími
  freshi.
 • Pátý den bude obohacený o zeleninový vývar a další dva dny vás budou už pomalu ale jistě vracet k běžnému stravování.

Obecný přehled vašeho stravování pro jednotlivé dny je uveden níže. Podrobný rozpis s konkrétními freshy a pokrmy najdete v Průvodci vyživujícím
detoxem. Recepty na freshe jsou uvedeny na konci eBooku Vyživující detox a recepty na lehké pokrmy najdete přímo v Průvodci.

Stravování pro jednotlivé dny

zeleninka2

 1. Přípravný den – fresh + lehká veganská strava, 30 ml lněného oleje
 2. Freshový den – pouze freshe, 30 ml lněného oleje
 3. Freshový den – pouze freshe, 2x denně 30 ml lněného oleje
 4. Freshový den – pouze freshe, 3x denně 30 ml lněného oleje
 5. Vývarový den – fresh + zeleninový vývar, 3x denně 30 ml lněného oleje
 6. Odlehčený den – fresh + lehká veganská strava, 2x denně 30 ml lněného oleje
 7. Návratový den – fresh + veganská strava, 30 ml lněného oleje

Režim detoxikačního dne

Pro hladký průběh celé očistné kúry i pro její maximální účinek je velice prospěšný pravidelný denní režim. Pokud je to jen trochu možné, zachovejte si po celý týden stejný „časový rozvrh“. Vaše tělo vám bude vděčné.

Protože den každého z nás probíhá jinak, připravila jsem pro vás rámcový denní program, který si můžete doladit přesně podle svých potřeb.

program-detoxu

Nebojte se přehodit navrhované pořadí aktivit podle své pracovní doby, podle potřeb péče o rodinu nebo jen na základě vašich preferencí. Někdo po práci radši odpočívá, jiný je radši aktivní atp. To je naprosto v pořádku.

Vše zaneste do svého plánu a dopřejte si pro jednou luxus toho, že víte, co vás kdy čeká. Samozřejmě, že vás v průběhu detoxikačního týdne může překvapit nečekaná událost. I na to se v pracovním listě připravíte.

DOPOLEDNÍ PROGRAM

kartacovani-970x646

Radostné probuzení – ihned po probuzení se usmějte a přeříkejte si svou pozitivní mantru.

Rozhýbání lymfy – kartáčem si promasírujte pokožku, zahopsejte si na trampolínce nebo zařaďte stoupání si na špičky.

Aktivace metabolismu a trávení – na lačno vypijte sklenici teplé vody s pár kapkami citronu a udělejte si několik protahovacích cviků. Nepoužívej teplou vodu z kohoutku! Není určena k pití. Namísto toho si uvařte vodu v konvici a dolejte ji studenou.

Výživa buněk – připravte si vybraný ranní fresh a pomalu jej vypijte, pokud nezůstáváte doma, připravte si s sebou „oběd“.

Podpora zdraví – vypijte plánovanou dávku lněného oleje a pokud nezůstáváte doma, vezměte si potřebné dávky oleje s sebou. Olej nedoporučuji pít na lačno. Mohlo by se vám udělat zle od žaludku a hrozí i křeče.

POLEDNÍ PROGRAM

prochazka-v-lese-970x350

Výživa buněk – vypijte si připravený fresh (2.-5. den) nebo si snězte připravený lehký oběd (1., 6. a 7. den). Tekutý fresh je také potrava! Pijte ho pomalu a každý lok důkladně poválejte na jazyku. Dáte tak mozku signál o přijímání stravy.

Podpora zdraví – vypijte plánovanou dávku lněného oleje (platí pro 3. a 4. den).

Energie pro tělo – jděte se projít na čerstvý vzduch, protáhněte se, udělejte si dechové cvičení, zavřete oči a relaxujte, …

ODPOLEDNÍ PROGRAM

lymfaticky-system-970x645

Energie pro tělo – po odpolední činnosti se zase trochu protáhněte, projděte se a několikrát se zhluboka nadechněte.

Podpora detoxikace – pomozte tělu odvádět toxiny kartáčováním v sauně, lymfatickou masáží či solnou koupelí.

Výživa buněk – vypijte si večerní fresh (2.-5. den) nebo snězte připravené lehké jídlo (1., 6. a 7. den).

Podpora zdraví – vypijte plánovanou dávku lněného oleje (platí pro 2. – 6. den).

Večerní pohoda – věnujte se své oblíbené činnosti a zkuste vynechat moderní technologie, přečtěte si knihu, malujte,
tvořte, jděte na procházku, zacvičte si jógu, zahrajte si hru s rodinou, …

Detoxikace spánkem – dopřejte si dostatek kvalitního spánku, ať může tělo odvádět toxiny usazené v mozku.

harmonogram

Plán jednotlivých detoxikačních dní

Tak a je to konečně tady. Teď už máte vše co potřebujete k sestavení plánu na všech 7 denní vaší vyživující očistné kúry. Už víte, jak se budete během vyživujícího detoxu stravovat, jaké aktivity do detoxikačního dne zahrnout, víte jak vám prospějí i jak si je optimálně rozvrhnout.

Součástí průvodce je kromě PRAKTICKÉ ČÁSTI také NÁKUPNÍ SEZNAM a PLÁN DETOXIKACE. V PLÁNU najdete rozepsaný průběh jednotlivých dní, který si v rámci úkolů v PRAKTICKÉ ČÁSTI budete postupně doplňovat podle svých možností a potřeb. Výsledkem bude váš individuální detoxikační plán.

Pokud už máte „práci s Průvodcem“ za sebou a váš PLÁN DETOXIKACE je připraven, pak držím palce ať si přípravy a hlavně samotný proces detoxikace užijete a ať výsledky splní vaše očekávání.

Kompletní info o detoxu se dozvíte v ebooku ke stažení zcela zdarma 7 DENNÍ VYŽIVUJÍCÍ DETOX

HRNEK-TABLET-461x307 (2)

Stáhněte si zcela zdarma ebook Vyživující detox (Stáhnout v PDF), v němž se dozvíte komplexní informace o průběhu detoxikace s kompletním plánem.

 

Nevíte, jak na detox? Nebo byste si přáli průvodce detoxem? Pomohu vám…

Jako certifikovaný nutriční terapeut vám mohu nabídnout odborné vedení půstem, detoxem, který podpoří váš organismus. Neváhejte mě kdykoliv kontaktovat a domluvte si schůzku.