Na co se při detoxikaci připravit?

V minulém článku o detoxikaci jsme se zmínili o tom, co je to detox, kdy je čas na detoxikaci, zda bezpečná. Krátkodobý a vhodně zvolený detox je úžasný nástroj k podpoře imunity, k hubnutí, k znovu nastartování metabolismu a k uvolnění toxických látek z těla. Pokud se však do detoxu pustíte, mějte na paměti, že se v některých případech nejedná o lehkou záležitost. Naopak, mohou přijít různé nepříjemnosti, o kterých byste měli vědět a být na ně připraveni.

Detox potraviny

 

Co od detoxikace organismu čekat?

Úspěch očisty těla spočívá z velké části ve vaší psychické pohodě. Tu však mohou narušit jak nové situace, tak nečekané pocity, které jsou s detoxikací často spojené. Zbytečnému stresu můžete zabránit tím, že se s těmito situacemi seznámíte a předem se na ně připravíte.

V průběhu očisty můžete narazit na obyčejný pocit hladu, ale také na příznaky tzv. detoxikační krize. Tak jsou nazývány reakce spojené s vyplavováním škodlivých látek. Patří mezi ně například vyšší míra zahlenění, spuštění rýmy, motání či bolesti hlavy, únava, akné, menší vyrážka,...

Je dobré naslouchat svému tělu a být si vědom toho, kde je vaše hranice, kdy je lepší detox ukončit, a kdy v něm ještě pokračovat.


Pocity hladu

  • Mějte připravenou činnost, kterou se zabavíte, když se hlad ozve. Je nutné si ji naplánovat před začátkem detoxu. Často jsme z našich životů zvyklí jíst, když se nudíme, abychom se zabavili - přípravou jídla, vařením, jedením. V rámci detoxu máte možnost také nahlédnout do těchto vytvořených vzorců, a pokusit si je prolomit. A naopak se k jídlu stavět velmi pragmaticky jako k palivu vašich těl a buněk. Jíme proto, abychom žili, nežijeme pouze pro to, abychom jedli!
  • Jak praví známé české přísloví, hlad může být převlečená žízeň. Dbejte proto na dostatečný příjem tekutin. Mějte také připravený čirý zeleninový vývar, který si můžete v případě hladu pomalu usrkávat.

 

Bolesti hlavy

  • Opět platí to předchozí – pijte dostatečné množství vody.
  • V průběhu celého dne popíjejte nejen čirý vývar, ale i čistou teplou vodu s citrónem.
  • Bolest hlavy může být způsobena toxiny, které se drží ve střevech. Je nutné je odstranit. K lepší peristaltice střev dopomůžete opět zvýšeným příjmem tekutin a dostatkem vlákniny ve stravě.

 

Únava

  • Dopředu si naplánujte lehké cvičení a procházky na čerstvém vzduchu.
  • Dopřejte si na 20 minut rychlý energizující odpočinek.
  • Opláchněte si obličej a předloktí studenou vodou (je to káva přírodní medicíny).

 

Podrážděná nálada

  • Upozorněte a varujte předem své okolí, čím si aktuálně procházíte, když se zrovna cítíte trochu níž nebo podráždění.

 

 


 

balicek-antioxidanty-enzymy_1

Výhodná nabídka – při koupi celého balíčku ušetříte 10%.

Balíček Antioxidanty a enzymy obsahuje Pro Sanatox, Pro Pro Intest a Pro Em San.