Na co se při detoxikaci připravit?

V minulém článku o detoxikaci jsme se zmínili o tom, co je to detox, kdy je čas na detoxikaci, zda bezpečná. Krátkodobý a vhodně zvolený detox je úžasný nástroj k podpoře imunity, k hubnutí, k znovu nastartování metabolismu a k uvolnění toxických látek z těla. Pokud se však do detoxu pustíte, mějte na paměti, že se v některých případech nejedná o lehkou záležitost. Naopak, mohou přijít různé nepříjemnosti, o kterých byste měli vědět a být na ně připraveni.

Detox potraviny

 

Co od detoxikace organismu čekat?

Úspěch očisty těla spočívá z velké části ve vaší psychické pohodě. Tu však mohou narušit jak nové situace, tak nečekané pocity, které jsou s detoxikací často spojené. Zbytečnému stresu můžete zabránit tím, že se s těmito situacemi seznámíte a předem se na ně připravíte.

V průběhu očisty můžete narazit na obyčejný pocit hladu, ale také na příznaky tzv. detoxikační krize. Tak jsou nazývány reakce spojené s vyplavováním škodlivých látek. Patří mezi ně například vyšší míra zahlenění, spuštění rýmy, motání či bolesti hlavy, únava, akné, menší vyrážka,...

Je dobré naslouchat svému tělu a být si vědom toho, kde je vaše hranice, kdy je lepší detox ukončit, a kdy v něm ještě pokračovat.


Pocity hladu

  • Mějte připravenou činnost, kterou se zabavíte, když se hlad ozve. Je nutné si ji naplánovat před začátkem detoxu. Často jsme z našich životů zvyklí jíst, když se nudíme, abychom se zabavili - přípravou jídla, vařením, jedením. V rámci detoxu máte možnost také nahlédnout do těchto vytvořených vzorců, a pokusit si je prolomit. A naopak se k jídlu stavět velmi pragmaticky jako k palivu vašich těl a buněk. Jíme proto, abychom žili, nežijeme pouze pro to, abychom jedli!
  • Jak praví známé české přísloví, hlad může být převlečená žízeň. Dbejte proto na dostatečný příjem tekutin. Mějte také připravený čirý zeleninový vývar, který si můžete v případě hladu pomalu usrkávat.

 

Bolesti hlavy

  • Opět platí to předchozí – pijte dostatečné množství vody.
  • V průběhu celého dne popíjejte nejen čirý vývar, ale i čistou teplou vodu s citrónem.
  • Bolest hlavy může být způsobena toxiny, které se drží ve střevech. Je nutné je odstranit. K lepší peristaltice střev dopomůžete opět zvýšeným příjmem tekutin a dostatkem vlákniny ve stravě.

 

Únava

  • Dopředu si naplánujte lehké cvičení a procházky na čerstvém vzduchu.
  • Dopřejte si na 20 minut rychlý energizující odpočinek.
  • Opláchněte si obličej a předloktí studenou vodou (je to káva přírodní medicíny).

 

Podrážděná nálada

  • Upozorněte a varujte předem své okolí, čím si aktuálně procházíte, když se zrovna cítíte trochu níž nebo podráždění.

 

 


 

Pro Sirtusan. Spektrum přírodních látek bohatých na polyfenoly, které podporují výkon mitochondrií, startují metabolismus.

Pro Sanatox. Kombinace přírodních látek s chlorelou a výtažkem z medvědího česneku.

Balíček Antioxidanty a enzymy

Výhodná nabídka – při koupi celého balíčku ušetříte 10%.

Balíček Antioxidanty a enzymy obsahuje Pro Sanatox, Pro Pro Intest a Pro Em San.