Na co se při detoxikaci připravit?

V minulém článku o detoxikaci jsme se zmínili o tom, co je to detox, kdy je čas na detoxikaci, zda bezpečná a jak ji vhodně podpořit výživovými doplňky. Krátkodobý a vhodně zvolený detox je úžasný nástroj k podpoře imunity, k hubnutí, k znovu nastartování metabolismu a k uvolnění toxických látek z těla. Pokud se však do detoxu pustíte, mějte na paměti, že se v některých případech nejedná o lehkou záležitost. Naopak, mohou přijít různé nepříjemnosti, o kterých byste měli vědět a být na ně připraveni.

detox-potraviny

 

Co od detoxikace organismu čekat?

Úspěch očisty těla spočívá z velké části ve vaší psychické pohodě. Tu však mohou narušit jak nové situace, tak nečekané pocity, které jsou s detoxikací často spojené. Zbytečnému stresu můžete zabránit tím, že se s těmito situacemi seznámíte a předem se na ně připravíte.

V průběhu očisty můžete narazit na obyčejný pocit hladu, ale také na příznaky tzv. detoxikační krize. Tak jsou nazývány reakce spojené s vyplavováním škodlivých látek. Patří mezi ně například vyšší míra zahlenění, spuštění rýmy, motání či bolesti hlavy, únava, akné, menší vyrážka,...

Je dobré naslouchat svému tělu a být si vědom toho, kde je vaše hranice, kdy je lepší detox ukončit, a kdy v něm ještě pokračovat.


Pocity hladu

  • Mějte připravenou činnost, kterou se zabavíte, když se hlad ozve. Je nutné si ji naplánovat před začátkem detoxu. Často jsme z našich životů zvyklí jíst, když se nudíme, abychom se zabavili - přípravou jídla, vařením, jedením. V rámci detoxu máte možnost také nahlédnout do těchto vytvořených vzorců, a pokud si je prolomit. A naopak se k jídlu stavět velmi pragmaticky jako k palivu vašich těl a buněk. Jíme proto, abychom žili, nežijeme pouze pro to, abychom jedli!
  • Jak praví známé české přísloví, hlad může být převlečená žízeň. Dbejte proto na dostatečný příjem tekutin. Mějte také připravený čirý zeleninový vývar, který si můžete v případě hladu pomalu usrkávat.

 

Bolesti hlavy

  • Opět platí to předchozí – pijte dostatečné množství vody.
  • V průběhu celého dne popíjejte nejen čirý vývar, ale i čistou teplou vodu s citrónem.
  • Bolest hlavy může být způsobena toxiny, které se drží ve střevech. Je nutné je odstranit. K lepší peristaltice střev dopomůžete opět zvýšeným příjmem tekutin a dostatkem vlákniny ve stravě.

 

Únava

  • Dopředu si naplánujte lehké cvičení a procházky na čerstvém vzduchu.
  • Dopřejte si na 20 minut rychlý energizující odpočinek.
  • Opláchněte si obličej a předloktí studenou vodou (je to káva přírodní medicíny).

 

Podrážděná nálada

  • Upozorněte a varujte předem své okolí, čím si aktuálně procházíte, když se zrovna cítíte trochu níž nebo podráždění.

 

Přírodní doplňky stravy na detoxikaci

Můžeme vám doporučit produkty německé společnosti TISSO. Efekt očisty umocníte kombinací, která „nakopne“ vaše buňky a imunitu a zároveň podpoří detoxikační orgány.

Pro Sirtusan – nastartování metabolismu. Spektrum přírodních látek bohatých na polyfenoly, které podporují výkon mitochondrií, startují váš metabolismus
a pozitivně ovlivňují vaše zdraví, imunitu, vitalitu i mozkovou činnost.

Pro Sanatox – podpora detoxikace. Kombinace přírodních látek s chlorelou a výtažkem z medvědího česneku podporuje a usnadňuje detoxikaci organismu, čímž pozitivně ovlivňuje funkci imunity a celkové zdraví.

balicek-detox

Výhodná nabídka – při koupi celého detoxikačního balíčku ušetříte 10%.

Balíček Detoxikace organismu obsahuje Pro Sanatox, Pro Sirtusan a Pro Intest, jejichž látky příznivě působí a podporují přirozený detoxikační proces organismu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.