Tip na zelené banánové smoothie s rostlinným proteinem Pro Amino Spezial

pro amino spezial bílkovinový protein rostlinnýMáme pro Vás skvělý jarní tip na něco zdravého, vyživujícího a detoxikačního zároveň. Jedná se o velmi lahodné banánové smoothie se zelenými lístky Vašich oblíbených bylinek či salátů a volitelně s našim rostlinným proteinem Pro Amino Spezial. Banány s Pro Amino Spezial doplní Vašemu tělu potřebnou energii, abyste zvládali vše náročné, co Vás každý den čeká, i bílkovin pro správný růst a budování svalů. Aminokyseliny jsou základním stavebním kamenem našeho těla.

 

Co budeme na zelené banánové smoothie potřebovat?

Tento recept je velmi jednoduchý. Nejedná se vlastně o žádný recept, spíše o napěchování všech ingrediencí do mixéru :-). Za několik minutek máte hotovo včetně umytí zeleniny a úklidu mixéru.

Budete samozřejmě potřebovat trochu kvalitnější vysokootáčkový mixér, předpokládejme o objemu 1 litr (množství ingrediencí si případně upravte podle objemu Vašeho mixéru či podle toho, na kolik smoothie máte chuť).

  • 2–4 zralé banány
  • 1 větší hrst libovolné listové zeleniny nebo bylinek (špenát, salát, listy meduňky, listy pampelišky, kadeřávek, ...)
  • Voda
  • Volitelně: 30 gramů rostlinného proteinu Pro Amino Spezial – cca 4 lehce naplněné odměrky

 

zelene-bananove-smoothie

 

Výroba banánového smoothie – vitamíny, bílkoviny a minerály už budou za chvilku u vás :-)

Banány a listovou zeleninu vložíme do mixéru, přidáme 30 g prášku Pro Amino Spezial (doporučené denní množství, odpovídá cca 4 lehce naplněným odměrkám, odměrka je přiložena v balení), a zalijeme vodou až po okraj. Pokud chcete hutnější konzistenci, volte více banánů (4), pokud ne, do mixéru jich vložte méně. Je dobré listovou zeleninu ještě před vložením do mixéru nakrájet na menší kousky. Poté mixujte na nejvyšší otáčky, po pár desítkách vteřin podle síly mixéru je hotovo. A zdravý lahodný nápoj si můžete vychutnat!

Toto smoothie je vynikající místo snídaně – dodá Vašemu tělu vše potřebné, budete se cítit skvěle, lehce a zároveň plni energie. Rovněž se hodí jako větší svačinka po cvičení nebo mezi velkými jídly na zahnání hladu.

Pozor – nikdy do tohoto smoothie nepřidávejte kravské mléko, jogurt nebo smetanu!

 

Proč si JARNÍ ZELENÉ smoothie dopřávat pravidelně?

Banány jsou velmi dobrým a výživným tropickým ovocem, které je i u nás velice lehce dostupné a můžete je sehnat na každém rohu každý den v roce. Obsahuje hodně jednoduchých cukrů, hodnotných aminokyselin a vitamíny A, B a C. Nejdůležitějším stopovým prvkem je v banánu draslík. Pravidelná konzumace banánů pomáhá snižovat krevní tlak, snižovat hladinu cholesterolu a díky vysokému obsahu draslíku také působí velmi pozitivně na na trávíci a nervovou soustavu.

Podobně jako další listová zeleina je špenát skvělým zdrojem minerálních látek a stopových prvků. Obsažený chorofyl (zelené barvivo rostlin) napomáhá v tělu nastartovat přirozený proces detoxikace

 

pro amino spezial bílkovinový protein rostlinný

 

Rostlinný protein Pro Amino SPecial

Jedná se o kvalitní anti-alergenní aminokyselinový prášek na rostlinné bázi z rýže a hrachuJe vhodný nejen pro vegetariány a vegany. Pro vysoký obsah hodnotných aminokyselin je velmi cenný pro kondiční kulturisty a všechny sportovce při budování svalové hmoty.

Rovněž jeho pravidelný příjem doporučujeme při zvýšené námaze, stresu a fyzickém vypětí, pro podporu organismu při únavě způsobené dlouhodobým psychickým vypětím, stejně tak i při chronickém únavovém syndromu a jiným dlouhodobě trvajícím onemocněním.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.