Tip na zelené banánové smoothie s rostlinným proteinem Pro Amino Spezial

Máme pro Vás skvělý jarní tip na něco zdravého, vyživujícího a detoxikačního zároveň. Jedná se o velmi lahodné banánové smoothie se zelenými lístky Vašich oblíbených bylinek či salátů a volitelně s našim rostlinným proteinem Pro Amino Spezial. Banány s Pro Amino Spezial doplní Vašemu tělu potřebnou energii, abyste zvládali vše náročné, co Vás každý den čeká, i bílkoviny pro správný růst a budování svalů. Aminokyseliny jsou základním stavebním kamenem našeho těla.

 

Co budete na zelené banánové smoothie potřebovat?

Tento recept je velmi jednoduchý. Nejedná se vlastně o žádný recept, spíše o napěchování všech ingrediencí do mixéru :-). Za několik minutek máte hotovo včetně umytí zeleniny a úklidu mixéru.

Budete samozřejmě potřebovat trochu kvalitnější vysokootáčkový mixér, předpokládejme o objemu 1 litr (množství ingrediencí si případně upravte podle objemu Vašeho mixéru či podle toho, na kolik smoothie máte chuť).

  • 2–4 zralé banány
  • 1 větší hrst libovolné listové zeleniny nebo bylinek (špenát, salát, listy meduňky, listy pampelišky, kadeřávek,...)
  • Vodu
  • Volitelně: 30 gramů rostlinného proteinu Pro Amino Spezial – cca 4 lehce naplněné odměrky

 

Výroba banánového smoothie – vitamíny, bílkoviny a minerály už budou za chvilku u vás :-)

  • Banány a listovou zeleninu vložte do mixéru, přidejte 30 g prášku Pro Amino Spezial (doporučené denní množství, odpovídá cca 4 lehce naplněným odměrkám, odměrka je přiložena v balení), a zalijte vodou až po okraj. Pokud chcete hutnější konzistenci, volte více banánů (4), pokud ne, do mixéru jich vložte méně. Je dobré listovou zeleninu ještě před vložením do mixéru nakrájet na menší kousky.
  • Poté mixujte na nejvyšší otáčky, po pár desítkách vteřin podle síly mixéru je hotovo. A zdravý lahodný nápoj si můžete vychutnat!

 

Toto smoothie je vynikající místo snídaně – dodá Vašemu tělu vše potřebné, budete se cítit skvěle, lehce a zároveň plni energie. Rovněž se hodí jako větší svačinka po cvičení nebo mezi velkými jídly na zahnání hladu.

Pozor – nikdy do tohoto smoothie nepřidávejte kravské mléko, jogurt nebo smetanu!

 

Výsledek – banánové smoothie je hotovo 

Zelené banánové smoothie

 

Proč si jarní zelené smoothie dopřávat pravidelně?

Banány jsou velmi dobrým a výživným tropickým ovocem, které je i u nás velice lehce dostupné a můžete je sehnat na každém rohu každý den v roce. Obsahuje hodně jednoduchých cukrů, hodnotných aminokyselin a vitamíny A, B a C. Nejdůležitějším stopovým prvkem je v banánu draslík. Pravidelná konzumace banánů pomáhá snižovat krevní tlak, snižovat hladinu cholesterolu a díky vysokému obsahu draslíku také působí velmi pozitivně na na trávící a nervovou soustavu.

Podobně jako další listová zelenina je špenát skvělým zdrojem minerálních látek a stopových prvků. Obsažený chlorofyl (zelené barvivo rostlin) napomáhá v tělu nastartovat přirozený proces detoxikace

 

TISSO_Produktbild_AminoSpezial

 

Rostlinný protein Pro Amino Special

Jedná se o kvalitní anti-alergenní aminokyselinový prášek na rostlinné bázi z rýže a hrachuJe vhodný nejen pro vegetariány a vegany. Pro vysoký obsah hodnotných aminokyselin je velmi cenný pro kondiční kulturisty a všechny sportovce při budování svalové hmoty.