Některé vitamíny a doplňky stravy mohou pomoci redukovat stres a zlepšit psychiku

stresV současné době je výskyt stresu v populaci až alarmující. Náročné zaměstnání, které nutí člověka podávat vždy co nejlepší výkony, zahlcení informacemi, nedostatek spánku, pohybu či nezdravé stravování. To jsou jen některé faktory, které se negativně projevují nejen na našem těle, ale i psychice. Pokud na nás účinky stresu působí neustále, mohou se navíc vyvinout v některé psychické onemocnění, v deprese, zažívací problémy a výčet zdaleka nekončí...

Právě o negativním působení stresu se zaručeně ví, že nepříznivě ovlivňuje průběh řady onemocnění nebo je i jedním z hlavních spouštěcích mechanismů těchto problémů.

Pokud se najdete ve většině následujících odrážkách, je vyšší pravděpodobnost, že na Vás negativní účinky stresu již působí

 • Máte náročné zaměstnání, v němž musíte intenzivně pracovat více než 40 hodin týdně? Máte někdy pocit, že nezvládáte?
 • Chodíte pozdě spát nebo Vám nejde usnout a cítíte, jakoby Vám pořádal běžel "motor" v hlavě?
 • Naopak ráno se Vám nechce vstávat a trpíte zvýšenou únavou v průběhu celého dne?
 • Často vás trápí obavy, jste často nervózní nebo zažíváte změny nálad?
 • Máte problém s přejídáním či naopak s nechutenstvím?
 • Dělá Vám problém se soustředit, často zapomínáte?
 • Nereagujete v některých situacích nepřiměřeně – velmi emotivně či naopak zcela netečně?

 

Samozřejmě tyto aspekty nemusí souviset jen se stresem, ale i s mnoha dalšími problémy. Je však důležité se zamyslet, zda některé věci ve svém životě nezlepšit za účelem jejich odstranění nebo zmírnění.

 

Snažíte se zhubnout? Při stresu to půjde jen obtížně.

To, že jsme ve stresu, a často "kvůli" našemu myšlení, má samozřejmě vliv na naše tělo. Se stresem se vypořádávají nadledvinky, menší oválné útvary, které se nachází přímo nad ledvinami. Dřeň nadledvinek je zodpovědná za vylučování hormonů, které ovládají nezbytné funkce organismu jako je krevní tlak a srdeční tep. Kůra nadledvinek na druhou stranu vylučuje další hormony, z nichž zcela nejdůležitější roli zastává kortizol.

 

Pokud člověk trpí chronickým stresem, stoupá u něj hladina cukru v krvi, protože kortizol je zodpovědný za jeho uvolňování. Tento mechanismus takto funguje z toho důvodu, aby poskytl tělu energii na útěk či co nejrychlejší vyřešení situace. Pokud však žádný "útěk" nenastává a mi jen sedíme celý den na židli, místo toho aby se energie využila ve svalech, se uloží v tukových tkání. Proto se při stresu velmi často přibírá na váze.

 

Jak proti stresu či depresím bojovat, případně je zmírnit?

Důležité je rozhodnutí samotného jedince, že chce pro zlepšení svého stavu něco udělat. Bez tohoto vědomého konání to samozřejmě nikdy nemůže fungovat.

Chodit dříve spát a dopřát si dostatek spánku

Před spaním pak vypnout všechny televize, počítače, internet v mobilu a ztlumit světla. Dospělý člověk by měl mít denně minimálně 7 hodin spánku. Pokud tento aspekt vylepšíte, poznáte sami, jak předchozí dlouhotrvající únava stres podněcuje.

Pravidelně se věnovat nějaké pohybové aktivitě

Dlouhé procházky, lehký běh, posilování s vlastní vahou, plavání, jóga... To vše jsou skvělé způsoby, jak zrelaxovat své tělo i mysl, příjemně se zapotit a díky sportu zapomenout na hlavní spouštěče stresových situací. Uvidíte sami, že po dlouhé sobotní tůře v lese se Vám najednou všechny "neřešitelné" problémy ve Vašem životě budou jevit ve zcela jiném světle.

Dopřát si každý den nějaké příjemné odreagování

Může to být masáž, setkání s přáteli, přečtení dobré knížky či si zajít s partnerem/partnerkou na večeři.

Správně nastavená protizánětlivá strava a příjem dostatečného množství vitamínů a všech minerálních látek

I na stres má vliv to, jaké palivo svému tělu dodáváme. Pokud našemu tělu chybí důležité vitamíny, antioxidanty či stopové prvky, jeho síly pro boj proti stresu jsou výrazně oslabeny.

 

Vitamíny a doplňky stravy mohou proti stresu, depresím či jiným psychickým potížím pomoci 

Řada vitamínů, minerálů a stopových prvků dokáže naše tělo před negativními účinky stresu účinně bránit a podpořit snížení stresu přírodní cestou. Z našeho eshopu tyto vitamíny obsahují například tyto doplňky stravy. Všechny tyto přípravky rovněž doporučujeme pro těžce pracující lidi a sportovce jako účinnou vzpruhu při dlouhodobém podávání vysokých výkonů.

 

Pro Vita B Complete

Příjem dostatečného množství komplexu vitamínu B má na naši psychiku zásadní vliv. Přitom je důležité, aby nám žádný vitamín B z komplexu nechyběl, což je častý případ např. u vitamínu B

 • Vitamín B1 (thiamin), vitamín B2 (riboflavin), vitamín B3 (niacin), vitamín B5 (kyselina pantotheová), vitamín B6, biotin a vitamín B12 podporují optimální funkci nervového systému.
 • Vitamín B1 (thiamin), vitamín B3 (niacin), vitamín B6, biotin a kyselina listová přispívají ke správné funkci psychiky.
 • Vitamín B2 (riboflavin), vitamín B3 (niacin), vitamín B5 (kyselina pantotheová), vitamín B6, kyselina listová a vitamín B12 přispívají ke snížení únavy a pocitů vyčerpání.
 • Vitamín B2 (riboflavin) hraje důležitou roli v ochraně buněk před oxidativním stresem.

124-2

 

Pro Vita C nejen na zlepšení imunity v zimních měsících

Vitamín C značnou měrou přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a rovněž přispívá ke správné funkci nervového systému a naší psychiky.

109

 

Rostlinný zdroj proteinu Pro Amino Spezial

Tento doplněk doporučujeme všem při zvýšené námaze, stresu a fyzickém vypětí, pro sportovce jako zdravý zdroj rostlinných bílkovin, pro podporu organismu při únavě způsobené dlouhodobým psychickým vypětím, stejně tak i při chronickém únavovém syndromu a jiných dlouhodobě trvajících onemocněních.

43

 

Pro Curmin Complete II – zázrak s léčivou kurkumou

Kurkuma patří k nejstarší popsané rostlině využívané v nutriční terapii. Curcumin hraje klíčovou úlohu v organismu díky protizánětlivým účinkům a pro podporu imunity. Curcumin je silný antioxidant, disponuje vynikajícími antibakteriálními, antialergenní i protizánětlivými účinky, které jsou při boji se stresem velice potřebné. Díky všem těmto pozitivním účinků je doplněk stravy s curcuminem vhodný pro manažery i sportovce. 

58

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.