Léčivé houby Shiitake, Reishi a Agaricus Blazei Murill – nenahraditelní pomocníci celostní medicíny

V dnešním článku si probereme hned tři léčivé houby, které se využívají v celostní medicíně k řešení řady zdravotních potíží a k prevenci vážných onemocnění. Seznamte se s úžasnými houbami Reishi, Shiitake a Agaricus Blazei Murill.

Pozitivní účinky houby Shiitake na střevní mikrobiom a imunitu

Shiitake (Houževnatec jedlý) je vitální houba původem z východní Asie. Obsahuje množství vitamínů, minerálů, organických látek, nukleoidů, aminokyselin, peptidů zlepšujících trávení, organických kyselin a také je tato houba přírodním zdrojem beta glukanů. Tím ovšem seznam léčivých látek v této houbě nekončí.  Tato houba je doslova napěchovaná vším dobrým, co nám příroda nabízí.

Japonský doktor Kisaku Mori byl jedním z prvních vědců, kteří zkoumali léčivé účinky této houby. Potvrdil její pozitivní účinky při léčbě arteriosklerózy, na snížení krevního tlaku, při léčbě vysokého cholesterolu, překyselení, žaludečních vředů, cukrovky, anémie…

Shiitake vykazuje anti-virální a antibiotické vlastnosti. Při patologickém osídlení střev E.coli O-114, Stafylokokem aureus, Enterokokem faecalis či Candida Albigans vykazuje tato houba vynikající antibakteriální účinky, aniž by byl ovlivněn nárůst Bifidobakterií a Laktobakterií. Právě proto je právě Shiitake vynikající volbou na sanitaci střevního mikrobiomu při různých střevních onemocněních.  Současně tato houba velmi pozitivně působí na imunitní systém, posiluje ho a moduluje.

image-user114748-1714978928MTU0j

Houba Reishi (Lesklokorka lesklá – LING ZHI) – nazývaná také houbou nesmrtelnosti

Houba Reishi je právem nazývána houbou nesmrtelnosti. Seznamte se s královnou všech léčivých hub. Vedle ženšenu se jedná o nejstarší léčivo čínské medicíny.

Obsahuje velmi hodnotné polysacharidy, 18 různých aminokyselin, vitamíny B1, B2, B6 a E, mnoho minerálů, alkaloidy, Kumarin, Mannitol, Ergosterin a 15 stopových prvků.

Houba nesmrtelnosti ve hledáčku vědeckých institucí

Velmi cenné biologické germanium je v této houbě podle výsledků analýzy univerzity v Kunmingu 4x silnější než v Ženšenu. Germanium má analgetické, ale hlavně okysličující účinky.

Nejnovější poznatky Beijing Medical Univerzity rovněž potvrzují léčivé účinky houby Reishi při rakovině a AIDS. Ačkoli studie účinků této houby oproti léčbě chemoterapií byly vyhodnoceny jako chybně zpracované, je pozitivně hodnocena kvalita života pacientů léčených přípravky z této houby.

image-user114748-1714978643d4LVX

Agaricus Blazei Murill

Agaricus Blazei Murill (žampion brazilský či mandlový) – tato houba významně podporuje imunitní systém. O jeho pozitivních účincích na krvetvorbu v kostní dřeni vypovídá i skutečnost, že snižuje vedlejší účinky při chemoterapii a ozařování. V Japonsku je tato houba oficiálně uznávaným lékem na prevenci a léčbu rakoviny. Pozitivně rovněž působí při chronických zánětlivých onemocněních, dále podporuje funkci jater a sleziny, čímž přispívá k lepší imunitě organismu.

image-user114748-17149787979hjTp

Tato velmi cenná houba se doporučuje při bronchitidě, diabetu, průjmech, alergiích, astmatu, angině pectoris, onemocnění rakovinou, imunitních onemocněních, HIV, jaterních onemocněních a slabosti, gastritidě, migrénách, vyčerpání, vysokém tlaku, chronických onemocněních pokožky a tvorbě vředů.


Doplněk stravy s houbou Shiitake, Reishi a Agaricus Blazei Murill obsahující hodnotné vitamíny, minerály a další prospěšné látky

Bohužel tyto tři čínské a japonské houby byste v naší přírodě hledali marně. Jejich extrakty najdete v řadě přírodních doplňků stravy využívaných v alternativní medicíně. Zde doporučuji dbát na vysokou kvalitu a biologickou vstřebatelnost nabízených produktů.

TISSO_Produktbild_Dialvit44

Tento produkt obsahuje všechny tři houby, o kterém jsme se zmiňovali ve článku. Pro Dialvit44 se využívá jako multivitamínový doplněk stravy sloužící k doplnění důležitých vitamínů, stopových prvků, aminokyselin a polyfenolů. Více se dozvíte v eshopu Mitolife, kde si můžete produkt zakoupit.

Pevné zdraví přeje Hana Lang,
Lékařka přírodní medicíny, SRN (Heilpraktikerin)