Účinky resveratrolu z Křídlatky japonské a dalších polyfenolů

Resveratrol byl poprvé objeven v roce 1963 v Křídlatce japonské (Polygonum cuspidatum). Jedná se o bujnou rostlinu, která dorůstá výšky až dvou metrů. Její domovinou je Japonsko, Čína, Taiwan a Korea. Tato rostlina je využívána již po staletí právě v tradiční japonské a čínské medicíně např. k léčbě plísní, zánětů pokožky, onemocnění srdce a cév. Tuto látku však obsahují i jiné dary přírody – již v roce 1976 byl objeven resveratrol ve vinné révě, zvláště v tmavých odrůdách.

japonsko, země Křídlatky japonské

 

Čím je resveratrol tak výjimečný a jaké jsou jeho účinky?

Resveratrol lidé využívají zejména pro jeho protizánětlivé účinky, pozitivní působení na dlouhověkost a ochranu buněk před oxidativním stresem.

 

Resveratrol a dlouhověkost

Genetičtí vědci objevili gen, který aktivuje tvorbu enzymů, které umí oddálit buněčnou smrt a prodloužit její staří – SIR 1 (Silence Information Regulator). SIR 1 patří do skupiny sirtuinů, což jsou enzymy, které ovlivňují proces stárnutí.

 


Pro Sirtusan je produkt nejen s resveratrolem, ale i s výběrem dalších polyfenolů, jejichž synergický efekt podporuje aktivaci těchto enzymů. V Cellsymbiosisterapie podle MUDr. Heinrichera Kremmera patří právě proto mezi nejdůležitější preparáty.

Přírodní doplněk stravy Pro Sirtusan

 


Resveratrol a zlepšení vytrvalosti a vitality

Resveratrol rovněž podporuje a stimuluje srdeční činnost, představuje tím přírodní formu „dopingu“ při vytrvalostních sportech a náročném životním stylu.

 

Resveratrol a protizánětlivé účinky

Záněty si získávají stále více pozornosti ze strany medicíny, protože mají větší vliv na naše zdraví, než se doposud myslelo. Způsobují tak například inzulinovou resistenci. Ta následně brání funkci inzulinu v našem těle a způsobuje nadměrné ukládání tuků. Resveratrol pozitivně ovlivňuje tento proces tím, že brání vzniku zánětlivých procesů v organismu. U kuřáků se potvrdila jeho anti-oxidativní činnost a proti-zánětlivá činnost, čímž se rapidně snížilo riziko onemocnění kardiovaskulárního systému u této rizikové skupiny lidí.

 

Synergické efekty polyfenolů

V souvislosti s resveratrolem nemůžeme vynechat obecnou kategorii polyfenolů. Polyfenoly nacházející se v rostlinách, v zelenině a ovoci se dělí do různých skupin označovaných jako fenolové kyseliny, flavonoidy, třísloviny, stilbeny a lignany. V lidském těle jsou tyto skupiny různě bioaktivní, přičemž nejvíce z nich jsou lidskému zdraví prospěšné flavonoidy.

Velmi zásadní bylo zjištění samotnými vědci, že tyto flavonoidy mají mnohem větší pozitivní účinek na tělo, pokud působí synergicky, společně s dalšími polyfenoly a látkami. To samé platí i pro resveratrol, který se proto doporučuje doplňovat o další stěžejní látky:

 

RESVERATROL a KVERCETIN – ochrana organismu

Při vědeckých studiích prováděných na leukemických buňkách se prokázala větší účinnost synergicky podávaného resveratrolu s kvercetinem, než podávání samostatných polyfenolů. U druhé studie byly prokázány opět synergické účinky těchto dvou látek na rakovinných buňkách tlustého střeva. Toto potvrzuje protinádorový účinek těchto polyfenolů. Pozitivně se projevují i při infekčních onemocněních Helicobartem pylori.

Kvercetin je přírodní barvivo z řady polyfenolů a flavonoidů, který má navíc i antihistaminové a antialergenní vlastnosti. Stejně jako resveratrol se vyznačuje silnými antioxidačními a protizánětlivými účinky.

 

RESVERATROL, KVERCETIN, GENISTEIN – hubnutí

Synergie těchto tří polyfenolů se prokázala zase jako velmi žádoucí zejména u tlumení vzniku tukových buněk.

Genistein patří mezi fyto-estrogeny, které jsou velmi důležité hlavně pro ženy po menopauze. Tato látka zlepšuje vstřebatelnost vitamínu D3 a rovněž mineralizaci kostí.

 


Pro Sirtusan jako doplněk stravy s resveratrolem a dalšími polyfenoly ve vyvážené kombinaci

Přírodní doplněk stravy Pro Sirtusan

 


 

Kde nachází spektrum polyfenolů uplatnění nejčastěji?

  • jako podpora organismu při náročném zaměstnání, které vyžaduje plnou soustředěnost a fyzické nasazení
  • u sportovců jako podpora mitochondriálních funkcí k dosažení lepších výkonů
  • součást prevence předčasného stárnutí (anti-aging efekt)
  • podpora silného imunitního systému
  • při pocitech vyčerpanosti a burn-out syndromu (syndrom vyhoření)
  • při onemocnění rakovinou jako podpora organismu při léčbě
  • antialergické účinky (zmírnění senné rýmy, sinitusu a astma)
  • protizánětlivé účinky (zmírnění zánětlivých procesů kůže, kloubů a svalů)
  • podpora pro snížení krevního tlaku
  • prevence infekčního onemocnění Helicobakterem pyroli
  • Prevence při degenerativních onemocnění zraku – degenerace makuly, katarakt
  • Omezení potíží při menopauze
  • a mnoho dalších...