Pro Prabioma

Čtyři druhy vlákniny v jednom produktu.

Pro Präbioma jsou přírodní prebiotika s upravenou recepturou obsahující čtyři druhy rozpustné vlákniny. Pro Prabioma je 100% ve vodě a zcela bez příchuti.

Unikátní kvarteto vlákniny:

 • Částečně hydrolyzovaná guma guar
 • Akáciové vlákno
 • Rezistentní dextrin
 • α-glukooligosacharidy (GOSα).

Recepturu doplňují minerály vápník a zinek.

Obsah: 300,00 g prášku
Minimální trvanlivost do / č. šarže: viz víčko

Doba dodání: 1-4 pracovní dny

1 055 Kč
Dostupnost: Skladem (9 ks)

Detailní popis produktu

bez chemických přísad

bez chemických přísad

bez fruktózy

bez fruktózy

bez kvasinek

bez kvasinek

bezlepkový

bezlepkový

bez znečištění

bez znečištění

hypoalergenní (vhodné pro alergiky)

hypoalergenní (vhodné pro alergiky)

bez laktózy

bez laktózy

přírodní přísady

přírodní přísady

veganské

veganské

 

Prebiotika Pro Prabioma – 100% rozpustné a bez příchuti

Prebiotický doplněk stravy 

Vláknina slouží jako potrava pro prospěšné bakterie v našem trávicím ústrojí. Denně bychom měli přijímat přirozenou stravou minimálně 30g vlákniny. Fakt ale je, že nedostatečným příjmem vlákniny trpí většina populace v ČR. Většina Čechů se nedostane svým denním příjmem potravy ani na 5 g vlákniny. 

Pro Präbioma nabízí unikátní kvarteto rozpustné vlákniny:

 • Částečně hydrolyzovaná guma guar
 • Akáciové vlákno
 • Rezistentní dextrin
 • α-glukooligosacharidy (GOSα).

Recepturu doplňují minerály vápník a zinek.

Pomalá fermentace - vynikající stravitelnost

Ne všichni lidé snášejí všechny vlákniny stejně dobře. Mnohé rozpustné vlákniny jsou střevní flórou velmi rychle rozloženy. Při tom se také velmi rychle tvoří velké množství plynů, které jsou častou příčinou plynatosti, nadýmání a bolesti žaludku.

Pro Präbioma obsahuje pouze vlákninu, která se ve střevě pomalu fermentuje, a proto je velmi dobře snášena i osobami s citlivým zažíváním.

Stručné představení naší vlákniny:

Částečně hydrolyzovaná guma guar (PHGG).

Guma guar pochází ze semen asijského fazole guar. Skládá se hlavně z rostlinné gumy guaran, polysacharidu (vícenásobného cukru) tvořeného galaktózou a manózou. Enzymatickou částečnou hydrolýzou během extrakce vzniká tepelně i pH stabilní prášek, který nelepí.

Akáciové vlákno (akáciová guma, arabská guma)

Vláknina z akácie obsahuje více než 90 % rozpustné vlákniny. Získávají se ze sušené a čištěné mléčné šťávy akácií. Vláknina z akácie je komplexní, vysoce rozvětvený polysacharid.

Rezistentní dextrin (RS4)

je forma rezistentního škrobu. Rezistentní škrob se skládá z molekul glukózy stejně jako "normální" škrob. Není však štěpitelná lidskými trávicími enzymy, a proto patří do skupiny rozpustných vláknin. V rezistentním dextrinu (RS4) byly glukózové řetězce změněny především působením tepla a kyseliny chlorovodíkové. Rezistentní dextrin je obzvláště stabilní.

α-Glukooligosacharidy (GOSα, značka: BioEcolians®)

jsou speciální sacharidy vytvořené z glukózy, které se získávají enzymaticky z přírodních jednoduchých cukrů. Specifická α-glykosidická vazba v jejich glukózovém řetězci je činí pro člověka nestravitelnými. Na druhou stranu užitečné střevní bakterie mohou pomocí vlastních enzymů rozkládat GOSα na cenné mastné kyseliny s kratším řetězcem.

Informační list

Vláknina jsou nestravitelná vlákna z rostlinných potravin. Patří mezi sacharidy, ale nedodávají tělu energii. Lidský organismus je nedokáže využít, nebo jen částečně, protože jim chybí příslušné enzymy. Přesto jsou nepostradatelnou součástí zdravé a vyvážené stravy.

Rozpustné - nerozpustné

Vlákninu lze rozdělit na bobtnavé látky rozpustné ve vodě a plnidla nerozpustná ve vodě. Rozpustné vlákniny, jako jsou pektiny, rezistentní škroby nebo inulin, se nacházejí hlavně v ovoci a zelenině, nerozpustné, jako je celulóza a lignin, především v obilných produktech a luštěninách. Oba plní důležité úkoly v trávicím traktu, a tím i pro celý organismus.

Rozpustná vláknina se také nazývá fermentovatelná vláknina. Živí se jí především užitečné střevní bakterie. Pomocí vlastních enzymů rozkládají vlákninu a fermentují ji na důležité mastné kyseliny s krátkým řetězcem, zejména kyselinu máselnou (butyrát), octovou (acetát) a propionovou (propionát).

Složení

částečně hydrolyzovaná guarová mouka (Sunfiber®) (40,00 %); vláknina z akátu (FibregumTM Bio L)  (30,00 %); rezistentní dextrin (Nutriose®)  (16,06 %); Kalcium-L-pidolát (8,9 %); alfa-gluko-oligosacharidy (BioEcolians®) (5,0 %); citrát zinku-trihydrát

NUTRIČNÍ HODNOTY

NA 100g

V DENNÍ DÁVCE

Energetický obsah

914 kJ/223 kcal

91,4 kJ/ 22,3 kcal

Tuky

    z toho nenasycené MK

< 0,5 g

0 g

< 0,5 g

0 g

Sacharidy

    z toho cukry

16,4 g

3,0 g

1,6 g

< 0,5  g

Vláknina

68 g

6,8 g

Bílkoviny

5,4 g

0,5 g

Sůl

0,35 g

0,03 g

 

OBSAH LÁTEK

V DENNÍ DÁVCE

% DDD **

Částečně hydrolyzovaná guarová mouka (Sunfiber®

4 000,00 mg

 

Akátová vláknina (FibregumTM Bio L)

3 000,00 mg

 

Rezistentní dextrin  (Nutriose®)

1 606,27 mg

 

α-gluko-oligosacharidy (BioEcolians®)

500,00 mg

 

Vápník

120,00 mg

15,00

Zinek

1,50 mg

15,00

**  doporučené množství dle LMIV

 • DOPORUČENÉ UŽÍVÁNÍ: 2 x denně rozmíchejte 5 g prášku (5 g odpovídá 1 vrchovaté odměrce nebo vrchovaté čajové lžičce) v minimálně 200 ml neperlivé vody, džusu nebo čaje.
 • U tohoto produktu se doporučuje postupné navyšování denní dávky a to takto: začněte s ½ odměrky denně, poté navyšujte každé dva dny o polovinu odměrky do maximální denní dávky 2 odměrek.
 • UPOZORNĚNÍ: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada zdravé a vyvážené stravy. Skladujte v chladu, suchu a chraňte před světlem. Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • VÝHRADNÍ DISTRIBUTOR PRO ČR a SR: MitoLife, s.r.o. Lomená 1145, Kamenice 25168, IČO: 24740578, www.mitolife.cz
 • VÝROBCE: TISSO NATURPRODUKTE GMBH, Eisenstrasse 1, Wenden, 57482, Německo

MitoLife s.r.o. je výhradním distributorem prvotřídních doplňků stravy německé firmy TISSO Naturprodukte GmbH v České a Slovenské republice.
Produkty v našem e-shopu obsahují pouze prvotní látky z původní přírody té nejvyšší kvality. Všechny látky jsou certifikované, antialergenní, bez umělých přísad, konzervačních látek a sladidel.
Všechny původní látky podléhají přísnému testování v mikrobiologickým laboratořích, kde jsou testovány na těžké kovy, insekticidy, pesticidy, plísně a radioaktivitu. Více o záruce nejvyšší kvality produktů Tisso.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
2x
4
1x
3
0x
2
4x
1
3x
Nevyplňujte toto pole:

Doplňky stravy
TISSO Naturprodukte GmbH
jsou vyrobeny v souladu s přírodou.

TISSO_Logo_Design_mt_grau

 

 

Německá firma TISSO Naturprodukte GmbH se více než dvacet let specializuje na vývoj a výrobu specializovaných potravinových doplňků na bázi mitochondriální medicíny. Svými produkty plně podporuje Terapii buněčné symbiózy podle MuDr. Heinricha Kremera a je autorizovaná k výrobě přírodních doplňků podle jeho originální receptury.

Produkty TISSO Naturprodukte GmbH jsou unikátně sestavené z přírodních a prvotních látek, a to výlučné těch látek, které jsou biofyzikálně známé našim buňkám. Tyto látky jsou rozvíjeny týmem vědeckých a terapeutických pracovníků na základě dietologicky vědecky ověřených znalostí a mnoholetých praktických terapeutických zkušeností.

TISSO Naturprodukte GmbH a jeho směrnice kvality dodržuje přísné standardy pro výběr prvotních materiálů z přírody a jejich dodavatelů z celého světa.

TISSO Naturprodukte GmbH pracuje s nejmodernější výrobní technologií. Celý výrobní proces je po celou dobu kontrolován týmem specialistů.

TISSO Naturprodukte GmbH neustále rozšiřuje a modernizuje vlastní výzkumné a vývojové oddělení i výrobní systém. Což je zárukou garance vždy čerstvých výrobků nejvyšší kvality i přes nárůst poptávky.

Všechny procesy od kultivace přírodních látek, přes údržbu kmenových bakterií až k výrobě konečných produktů, jsou kontrolovány přísným systémem kontroly kvality.

TISSO Naturprodukte GmbH bude pokračovat v úsilí být spolehlivým a inovativním dodavatelem vysoce kvalitních potravinových doplňků pro podporu svých klientů a jejich zdraví.

 
 

Prvotřídní přírodní doplňky stravy od německé firmy TISSO Naturprodukte GmbH obsahují pouze prvotní látky z původní přírody té nejvyšší kvality.
Všechny látky jsou certifikované, antialergenní, bez umělých přísad, konzervačních látek a sladidel.
Všechny původní látky podléhají přísnému testování v mikrobiologickým laboratořích, kde jsou testovány na těžké kovy, insekticidy, pesticidy, plísně a radioaktivitu.